Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton REDMI PRO 2: specifikat teknike dhe dalja ne treg!

Kompania kineze eshte duke kerkuar te zgjeroje numrin e pajisjeve smartfon ne treg duke prodhuar nje celular te ri me procesor Snapdragon 855. Ne kete artikull do t’ju sjellim info mbi sa kushton Redmi Pro 2 dhe cilat do te jene disa nga specifikat teknike kryesore.

Skeda teknike e Redmi Pro 2

sa kushton redmi pro 2 nje

Telefoni ka nje dizajn te ngjashem me Redmi Note 7, por pa nje ekran te plote pa korniza anesore dhe pop-up selfie kamera 20MP.

XIAOMI MI A2 NJE NDER CELULARET ME TE SHITUR: LEXO

Ekrani ka madhesine 6.39” dhe me rezolucion FHD + me mbrojtesin Gorilla Glass 5 dhe nje sensor gjurme gishtash. Rreth pjeses se prapme, shohim konfigurimin e trefishte te kameres qe do te kete nje sensor kryesor prej 48MP. Bateria do te jete 3.600 mAh dhe mbeshtet ne 27W “Quick Charge”.

Telefoni do te jete i disponueshem ne ngjyren e kuqe, blu dhe te zeze dhe pritet te prezantohet zyrtarisht se shpejti.

FOLLOW US!
Ndiqni ose.al ne Facebook dhe Instagram.

Sa kushton Redmi Pro 2

Ekrani duket se ka korniza te larta ne pjesen e siperme dhe te poshtme, por pritet te kete nje çmim qe xhiron tek € 300.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.