sa kushton xiaomi mi a3 foto2
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Ja sa kushton Xiaomi Mi A3 | Foto 😍 | Skeda teknike ⚙️

Siç pritej sot u formalizua i Xiaomi Mi A3 nga Spanja, për fat të keq Xiaomi nuk ka arritur të koordinojë momentin e saktë të nisjes dhe tani nuk ka me sekrete të mbetura. Por sa kushton Xiaomi Mi A3 dhe cila eshte skeda teknike?

Sa kushton Xiaomi Mi A3 – Cmimi

Të gjitha detajet teknike që kanë dalë deri më tani janë konfirmuar, çmimi për tregun spanjoll prej 249 euro në versionin bazë me 64GB memorie të brendshme është interesant, ndërsa 279 euro do të kërkohet për modelin më të lartë me 128GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Nuk ka shenja zyrtare se këto do të jenë kostot e dedikuara edhe për vendin tonë, siç e dimë ndonjëherë ndodhin ndryshime për shkak të çështjeve të taksave dhe importeve. Gjithçka që mbetet është të presim. Mendojme se ne fillim te shtatorit ky celular do jete prezent edhe ne Shqiperi 🇦🇱🇦🇱.

[artikull i dates 16/07/2019]

Xiaomi Mi A3 do të paraqitet zyrtarisht nesër në Itali në Spanjë, por në rrjet janë ata që kanë vendosur të tregojnë foto dhe veçori teknike, duke zgjeruar më tej numrin e thashethemeve që lidhen me smartphone. Në fakt, duket se në Malajzi operatori Mobile2Go tashmë ka filluar shitjen e terminalit të bazuar në Android One dhe dikush e ka blerë atë, duke bërë një detaj të hollësishëm.

Në përmbledhje, Mi A3, është shumë e ngjashme me Xiaomi CC9e të paraqitur në tregun kinez në fillim të korrikut – dhe jo tek Xiaomi CC9 që ka specifika më të larta. Në veçanti, ekranin 6.088 “Amoled ka rezolucion HD + ndërsa SoC është Snapdragon 665 (Xiaomi CC9 ka një panel 6.39” FHD + dhe SoC Snapdragon 710).

Skeda teknika e Xiaomi Mi A3

 • SoC Snapdragon 665
 • 6.088 “AMOLED ekran me rezolucion HD +
 • Sensori i gjurmëve të gishtave të integruar në ekran
 • Kujtesa 4GB RAM + 64GB hapësirë ​​të zgjerueshme përmes microSD
 • Kamera e pasme Triple me sensorë 48MP + 8MP (ultra wide angle) + 2MP (thellësi)
 • Kamera e përparme 32MP
 • 4.030 mAh me baterinë me ngarkesë 18W
 • Lidhje e dyfishtë SIM, Dual Standby
 • Lidhës USB-C dhe fole audio 3.5 mm
 • Ngjyrosja “Kind of Grey”
 • Sistemi operativ Android 9 Pie (Android One)
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al