sa kushton Wiko Y80 foto2
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Wiko Y80 – Skeda teknike + FOTO

Wiko Y80 është smartphone i ri i familjes Y. Kompania franceze sapo ka njoftuar me anë të njoftimit për shtyp, së bashku me Y60 e cila tashmë është njohur për më shumë se një muaj. Y80 është një smartphone për ata që kërkojnë një ekran të madh me një autonomi të mirë në rangun e hyrjes. Por sa kushton Wiko Y80?

 

Ekrani është 5.99 inç 18: 9, me rezolucion HD+ 720p, ndërsa bateria është 4.000 mAh. Ajo lëviz të gjithë çipin Unisoc SC9863A, një çip që përdor 8 cores ARM Cortex-A55 në frekuenca 1.6 dhe 1.2 GHz. Kamera e pasme e dyfishtë përfshin një modul kryesor 13 MP dhe një modul sekondar 2, me efekt bokeh për portrete. Specifikimet e plota janë si më poshtë:

WIKO Y80 – Skeda Teknike

 • 5.99 “18: 9 ekran IPS dhe rezolucion HD + (1,440 x 720 piksele) të mbuluara me xham të lakuar 2.5D
 • SC9863A Unisoc SoC në 28 nm
 • CPU: 8x ARM Cortex-A55 1.6 dhe 1.2 GHz
 • GPU: IMG8322
 • Modemi: LTE Cat.4
 • 2 GB RAM
 • 16 GB memorie të brendshme, të zgjerueshme përmes microSD (max 128 GB)
 • Kamera Kryesore: 13 + 2 MP, flash LED, efekt bokeh
 • Kamera per selfie: 5 MP
 • Bateria: 4000 mAh
 • OS: Android 9.0 Pie
 • Wi-fi, Bluetooth 4.2, mikroUSB 2.0, audio jack
 • SIM dyfishtë (1x nano + 1x mikro)
 • Përmasat: 160 x 76.5 x 8.55 mm
 • Pesha: 185 g

sa kushton Wiko Y80 foto1

Sa kushton Wiko Y80

Cmimi i Wiko Y80 është perfekt me karakteristikat e celulari. Ai do të jetë në dispozicion nga fundi i majit me një çmim të shitjes me pakicë prej 99 € në tre ngjyra: Gradient Dark Blue, Gradient Bleen dhe Gold.

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.