sa kushton wiko y60 foto
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Wiko Y60 ▶️ Skeda Teknike ➕ FOTO

Wiko zgjeron portofolin e saj 2019, dhe pas njoftimit të View3 dhe View3 Pro në Barcelonë dhe View2 Pro Qwant (pa Chrome dhe Search installed) ajo zbulon Wiko Y60. Kemi të bëjmë me një smartphone Android 9.0 Go Edition me ekran 18:9 kompakt dhe çmim shumë ekonomik, siç thotë vetë kompania. Por sa kushton Wiko Y60? A ja vlen ta blejme?

 

Ai gjithashtu përfshin një “mënyrë të thjeshtë”, konfigurimin e lëshuesit të modifikuar për të pasur qasje në aplikacionet kryesore dhe kontaktet direkt nga HomePage.

sa kushton wiko y60 foto1

Skeda teknike e Wiko Y60

 • 5,45-inç FWVGA ekran + 480p 18: 9 (960 x 480 piksele)
 • SoC me Quad-core CPU (ARM Cortex-A53) @ 1.3 GHz dhe PowerVR GE8100 GPU (duhet të jetë një MediaTek MT6739)
 • 1 GB RAM
 • 16 GB memorie të brendshme, të zgjerueshme përmes microSD (max 128 GB)
 • 5 MP kamera kryesore me blic, pa autofokus
 • Kamera e përparme 5 MP me funksionin Flash Selfie
 • 2.500 mAh bateri
 • Wi-Fi
 • Bluetooth 4.2, GPS, mikro-USB 2.0, 3.5 mm jack audio
 • SIM e dyfishtë
 • Android 9 Pie Go Edition
 • Përmasat: 146.8 x 71.8 x 9.3 mm

Por sa kushton Wiko Y60

Wiko Y60 do të jetë në dispozicion në tre ngjyra: Gradient Bleen, Gradient Dark Blue dhe Gold. Ekzistojnë gjithashtu pajisje të dedikuara, si p.sh. mbulimi gjysmë transparent i Easy Folio që ju lejon të shihni njoftimet, mbrojtësin e ekranit në xham të zbutur dhe një fletë mbrojtëse fleksibël.

Celulari do të shitet në javët e ardhshme me një çmim të rekomanduar prej 79.99 eurosh.

Çfarë mendoni? A ja vlen të shpenzojme 80€ për një celular me 1GB RAM por me versionin Android Go? A eshte me mire nje celular Xiaomi ekonomik? Sinqerisht per ne nuk ka shume kuptim nje celular i till por presim edhe komentet tuaja!

© Shtepia e Teknologjise – ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.