sa kushton Vivo Nex 3 Shqiperi foto2
Lajmet e fundit

Sa kushton Vivo Nex 3 | Foto | Skeda Teknike

Vivo Nex 3 5G është zyrtar dhe tani njohim karakteristikat e vërteta teknike dhe vlerësojmë maksimalisht modelin e fundit. Në fakt kemi nje ekran 6.89″ FullHD Waterfall FullView OLED që tërheq menjëherë vëmendjen, një zgjidhje që i ka lejuar prodhuesit kinez të shkojë deri në një raport ekrani trup prej 99.6%Por sa kushton Vivo Nex 3 ne Europe dhe ne Shqiperi? Le ti hedhim nje sy ne fillim skedes teknike dhe pastaj te shohim cmimin e tij.

 

Nuk ka hapësirë ​​për butona fizikë, të zëvendësuar nga sensore virtual Touch Sense me reagime haptike X-Axis për të dy modelet që do të dalin në treg. Siç dihet, në fakt, variantet janë në të vërtetë dy: smartphone i pajtueshëm me rrjetet e gjeneratës së re është bashkuar me një version 4G LTE, gjithashtu i bazuar në platformën mobile Qualcomm Snapdragon 855+ dhe të pajisur me një sistem ftohjeje me ane te avullit.

Në përgjithësi, Vivo propozon:

 • Version 4G:
  • 8 / 128GB
 • Version 5G:
  • 8 / 256GB
  • 12 / 256GB

sa kushton Vivo Nex 3 Shqiperi foto1

VIVO NEX 3: SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • Android 9 Pie me Funtouch OS 9.1
 • Permasat dhe pesha: 167.44 x 66,18 x 9.4 mm për 218 gram
 • 6.89″ P-OLED FullHD Waterfall ekran FullView, raport ekrani-trup prej 99.6%, 800 nits, HDR10, gamë 100% ngjyre P3, mbrojtje me Xensation Up di Schott
 • Qualcomm Snapdragon 855+
 • 8/12 GB RAM
 • 128/256 GB memorie të brendshme (256 GB: UFS 3.0)
 • sensori i gjurmëve të gishtërinjve të integruar nën ekran (me 25% më shumë hapësirë ​​në dispozicion për lexim)
 • sensorë virtualë të prekjes
 • sistemi i ftohjes me avull te celularit
 • SIM i dyfishte
 • 4G / 5G, lidhje e dyfishtë WLAN për të përdorur dy sinjale WiFi në të njëjtën kohë, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB Type-C, NFC
 • Antena 5G-6 për ta bërë lidhjen më të qëndrueshme, pavarësisht nga mënyra se si mbani telefonin
 • Jack 3.5 mm
 • Cip audio DAC
 • Bateri 4.500mAh me Karikim Super Flash 44W
 • Kamera e përparme 16MP me funksionalitet Hyper HDR (funksioni aktivizohet në 0.65 sekonda)
 • Kamera e trefishtë e pasme e integruar në Unazën Hënore:
  • 64MP Samsung ISOCELL Bright GW1 f / 1.7
  • Kënd i gjerë 13MP 120 ° f / 2.2
  • Telefoto 13MP, zmadhim optik 2x (dixhital 20x), 2.5cm f / 2.48 makro
 • Ngjyra: e zezë dhe e bardhë

Sa kushton Vivo Nex 3

Seria Vivo Nex 3 do të arrijë në dyqane (fizike dhe dixhitale) në 21 Shtator. Ja cmimi për tregun kinez:

 • 8/128 GB / 4G: 4,998 juan, ekuivalent me 641 euro
 • 8 / 256GB / 5G: 5,698 juan, ose 730 euro
 • 12 / 256GB / 5G: 6,198 juan, ose 794 euro

Persa i perket cmimit ne tregun Europian, dhe ate shqiptar, nuk ka akoma detaje por zakonisht duhet ti shtojme rreth 100€ per taksa doganore.

sa kushton Vivo Nex 3 Shqiperi foto

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.