sa kushton umidigi power foto2
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton UMIDIGI Power? Ja sfida me Galaxy M20 ‼️

UMIDIGI njoftoi kohët e fundit një seri të re të telefonave, UMIDIGI Power për përdoruesit e uritur të energjisë që gjithashtu pëlqejnë dizajnin e thjeshte. Por sa kushton Umidigi Power? A ja vlen me shume se Galaxy M20?

Të dyja pajisen me baterinë e madhe 5000mAh, por UMIDIGI vjen me një çmim shumë më të ulët. A është Samsung Galaxy M20 në vështirësi? Ja një krahasim i shpejtë mes dy telefonave.

 

Ekrani

Të dyja, si UMIDIGI Power dhe Samsung Galaxy M20, shfaqin dizajn të ngjashëm në notch. UMIDIGI e quan atë ‘waterdrop’ ndërsa Samsung e quan atë ‘Infinity V’.

Ata kanë ekran 6.3 inç me rezolucion FHD + (2340 × 1080).

 

Performanca

Telefoni i UMIDIGI dhe Galaxy M20 paketojnë  rreth 5000mAh dhe ata janë të dy 8.8mm të trashë. UMIDIGI Power mbështet ngarkimin e shpejtë 18W ndërsa Galaxy M20 mbështet ngarkimin 15W. Për procesorin, UMIDIGI Power është mundësuar nga procesori 12nm Helio P35 AI dhe Galaxy M20 vjen me 14nm Exynos 7904.

Me procesin më të avancuar 12nm Helio P35, UMIDIGI Power ka performancë të lartë të efikasitetit me konsum më të ulët të energjisë dhe më pak emetim të nxehtësisë.

Kamera e UMIDIGI Power

Umidigi Power vjen me një aparat fotografik primar 16MP ndërsa Galaxy M20 është 13MP. Për selfies, ka një aparat fotografik para 16MP në UMIDIGI Power, ndërsa kamera e përparme është prej 8MP në Galaxy M20.

 

Sistemi dhe karakteristikat e tjera

Në frontin e softuerit, Umidigi Power vjen me Android 9 Pie. Ndërsa Galaxy M20 vjen në Experience 9.5 bazuar në Android 8.1. Të dy telefonat pajisen me jack 3.5mm per kufje, por UMIDIGI Power ka NFC për Google, ndërsa Galaxy M20 nuk ka. Gjithashtu, UMIDIGI Power mbështet bandat globale ndërsa Galaxy M20 mbështet vetëm bandat lokalë.

 

sa kushton umidigi power foto4

Sa kushton UMIDIGI Power?

UMIDIGI Power është tani në shitje globale. Marka fillon shitjen e saj globale në AliExpress në vetëm 139.99 dollarë. Ajo ofron një komplet të specifikave më të mirë, por çmimi është shumë më i ulët se Samsung Galaxy M20, i cili kushton rreth $ 200 për 4GB RAM dhe versionin e magazinimit 64GB.

 

sa kushton umidigi power foto1

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.