ZYRTARE GALAXY S9
Celulare Lajmet e fundit

Ja çmimi i Samsung Galaxy S9 dhe S9+ 😱😱😱

Sa kushton Samsung Galaxy S9? Sa eshte cmimi i Samsung Galaxy S9 Plus? Ja thashethemet e fundit!

Ne dimë pothuajse çdo gjë në lidhje me telefonin e parë të mundësuar nga Qualcomm Snapdragon 845.

Samsung Galaxy S9 dhe S9 + do të debutojnë në MWC 2018 që do të mbahet më 26 shkurt në Barcelonë, Spanjë.

Do të jetë një nga krijimet më të mira të gjigandit të teknologjisë së Koresë së Jugut, duke sjellë teknologjinë me ekran të plotë në një nivel të ri. Plus, thuhet se po vjen me shumë inovacione. Kjo është mënyra e vetme për të konkurruar me Apple-in e Cupertino, Huawei Mate 10 dhe rritjen e Xiaomi. Samsung po bën çdo gjë për të mbajtur pozicionin e parë në tregun global të smartfonëve. Por çmimet e komponentëve të smartphoneve janë rritur. Celularët e ardhshëm mendohen të kushtojnë më shumë se modelet aktuale. Sa i përket Galaxy S9 / S9 +, sot kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme duke iu referuar etiketave të çmimeve.

Lexo: Fotokamera e re në Galaxy S9/S9 +

Sa kushton Samsung Galaxy S9? Thashethemet në lidhje me çmimet e Samsung Galaxy S9 thojnë se do të kushtojnë më shtrenjtë, rreth 10% më shumë. Pra, del se versioni i rregullt i modelit të ardhshëm do të kushtojë aq sa iPhone 8 Plus.

Një tjetër burim provon se Samsung S9 do të kushtojë rreth 739 paund ($ 1035) në Mbretërinë e Bashkuar 😱😱😱😱

Kjo është 50 paund më pak se thashethemet e mëparshme prej 789 paundësh ($ 1105). Por, nga ana tjetër, ajo është më shumë se nga £689  (965$) e vendosur për Samsung Galaxy S8 dhe më e lartë se £569 ($ 797) e Samsung Galaxy S7.

Sa i përket Kinës, është menduar se Samsung Galaxy S9 do të kushtojë rreth 6000 juanë ($ 946), që thjesht do të thotë se markat vendase të tilla si Xiaomi Mi 7 mund ta kapërcejnë atë.

Ne e dimë, Xiaomi njihet si markë më e mirë kur bëhet fjalë për çmimin mbi hardware. Mi 7 dhe Mi MIX 2S do të vazhdojnë këtë politikë të çmimeve. Kjo është arsyeja pse Samsung mund të japë shumë pjesë në treg në Xiaomi nëse këto thashetheme janë të vërteta.

Na ndiqni për më shumë informacione dhe do lidhemi direkt me MWC Barcelonë për prezantimin online të Samsung Galaxy S9!

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.