sa kushton samsung galaxy note 10 foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton Samsung Galaxy Note 10 dhe detajet e fundit

Shume fansa qe na ndjekin neper social kan filluar te na shkruajne se sa kushton Samsung Galaxy Note 10. Pergjigja e pare eshte gjithmone: por nuk ka dalur akoma, keshtu qe cfare cmimi po kerkoni? Por gjithsesi disa lajme, thashetheme neper blogje te ndryshme, kan dalur qe keshtu ne kete artikull do mbledhim lajmet me te fundit mbi Galaxy Note 10 dhe versionin e tij PRO.

 

Galaxy Note 10 dhe bateria

Copa të reja janë shtuar në mozaik të të dhënave që lidhen me Galaxy Note 10, emri i kodit Da Vinci. LAjmet i nxjerr përsëri Ice Universe. Dy ndryshimet më të mëdha që do të futen në hartimin e smartfonit në lidhje me modelin aktual, thotë burimi, do të bëjnë me pozitën e kamerave të përparme dhe të pasme.

Në përgjigje të një përdoruesi që kërkoi sqarime në këtë drejtim, Ice Universe shtoi se ato të pasme do të kalojnë nga orientimi horizontal i Note 9 në orientimin vertikal (shihet, për shembull, në Galaxy A70). Asgjë më e hollësishme nuk thuhet në kamerën e përparme, por ka të ngjarë që Samsung të adoptojë një modul të vendosur brenda vrimës në ekran, siç është rasti me versionet e serise S10.

Galaxy Note 10 dhe memoria

Një detaj tjetër jo i parëndësishëm ka të bëjë me praninë e memories të tipit UFS 3.0..

 

Galaxy Note 10 dhe ekrani i përthyer

Samsung Galaxy Note 10 mund të ketë një ekran me një lakim të theksuar veçanërisht në anët. Leaker-i i njohur në mjedisin e teknologjisë, Ice Universe, i cili gjithsesi kurrë nuk flet në mënyrë të qartë në lidhje me pajisjen Samsung. Dizajni i ri, thotë leaker, do të jetë “shkëlqyeshëm” dhe lakimi më i theksuar se ai i Samsung Galaxy Note 7. Vlen të përmendet se pritet që modelet e Note 10 të jenë dy: një normal dhe versioni Pro. Për momentin nuk e dimë nëse lajmi i referohet vetëm njërës nga dy pajisjet ose të dyjave.

Galaxy Note 10 dhe bateria

Galaxy Note 10 duhet të jetë i pajisur me një ngarkues 25W të baterisë. Informacioni, i verifikuar dhe i konfirmuar nga Forbes, vjen direkt nga Ice Universe, i cili në një cicërimë, tweet, deklaroi se rimbushja dhe kapaciteti i mundshëm i baterisë nuk do të jenë më pikat e dobëta të Samsung. Bateria mendohet se do jetë prej 4500mAh.

Samsung Galaxy Note 10 dhe rrjeti

Smartphonet me lidhjen 5G do të jenë gjithnjë e më të përhapura në muajt e ardhshëm dhe nuk duhet të jetë e habitshme që një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonisë celulare tashmë është duke propozuar dhe do të vazhdojë të ofrojë terminale të pajisura me module radio të pajtueshme me rrjetet e gjeneratës së ardhshme në të ardhmen.

 

Samsung tashmë ka hyrë në segmentin e veçantë të tregut me Galaxy S10 5G, i disponueshëm në Korenë e Jugut që nga fillimi i muajit Prill dhe do të vazhdojë të eksplorojë atë me anëtarin tjetër të linjës Galaxy Note.

Në takimin me investitorët për komunikimin e rezultateve financiare të tremujorit të parë fiskal, menaxheri tha: Galaxy Note 10 që vjen këtë vit do të ketë lidhjen 5G.

Sa kushton Samsung Galaxy Note 10

Dalja ne treg e Samsung Galaxy Note 10 duhet të përputhet me periudhën e vonë të verës, kështu që para IFA 2019 në Berlin në mes të gushtit. Data e saktë është ende e panjohur, ndërsa çmimi nuk duhet të jetë shumë larg nga ajo e Note 9 në kohën e debutimit që doli me 1029 euro për versionin 6-128 GB dhe 1279 euro për versionin 8-512 GB.
Mendimi ynë është që çmimet të lëvizin rreth 1100€ për versionin normal dhe 1300€ për versionin PRO duke patur parasysh se çipi 5G kushton më shumë se ai 4G.
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.