sa kushton samsung galaxy note 10 foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton Samsung Galaxy Note 10: NEW FOTO!!

Galaxy Note 10 ende kthehet në qendër të thashethemeve në sajë të një fotoje shumë realiste nga Ben Geskin, i cili përdori si bazë të gjitha thashethemet më të besueshme që dolën në javët e fundit për të na treguar sesi do jete seria e re e shtëpisë Samsung. Por sa kushton Samsung Galaxy Note 10? Lexoni deri ne fund artikullin.

Siç mund ta shihni në imazhin e meposhtem, Galaxy Note 10 pritet të ketë një ekran Infinity-O të ngjashëm me atë të Galaxy S10 – domethënë me një front të vetëm – megjithatë vrima nuk duhet të jetë më në anën e djathtë , por në qendër të ekranit.

Gjithashtu mbrapa ka disa dallime në krahasim me modelet aktuale, pasi kamera e pasme e trefishtë – e cila nuk duhet të ndryshojë në krahasim me konfigurimin aktual – tani është i orientuar vertikalisht si ai i Galaxy A7 (2018), i rrethuar nga flashi LED dhe sensorë klasikë të përdorur nga Samsung në krye të saj.

[Perditesim 14/15/2019]

Ekrani i Samsung Galaxy Note 10 do te mund te jete i njejte me ate te Galaxy S10 me nje raport 19: 9 (Galaxy Note9 ka nje ekran 18.5: 9).

Flagshipi i ri do te vije ne dispozicion me dy madhesi – Galaxy Note 10 dhe Note 10 Pro. Te dyja versionet do te vijne me modem 4G dhe 5G. Nje nga keto modele, versioni Note 10 Pro 5G, duke gjykuar nga numri i modelit (SM-N976V), u gjend ne database te sitit HTML5test.

Foto benchmark Galaxy Note 10:

sa kushton galaxy note 10

Bazuar ne informacionet e para Note 10 do te kete nje ekran 6.28 “dhe Pro do te shkoje deri ne 6.75”. Duke supozuar nje ekran te klases 1440p +, rezolucioni do te jete 1,440 x 3,040px.

Duke perdorur kete rezolucoin, ne mund te llogarisim densitetin e pikselave te dy ekraneve – 536ppi per Note 10 dhe 498ppi per Note 10 Pro. Sistemi operativ do te jete i bazuar normalisht ne Android Pie 9.0.

[Vazhdim]

Shume fansa qe na ndjekin neper social kan filluar te na shkruajne se sa kushton Samsung Galaxy Note 10. Pergjigja e pare eshte gjithmone: por nuk ka dalur akoma, keshtu qe cfare cmimi po kerkoni? Por gjithsesi disa lajme, thashetheme neper blogje te ndryshme, kan dalur qe keshtu ne kete artikull do mbledhim lajmet me te fundit mbi Galaxy Note 10 dhe versionin e tij PRO.

 

Galaxy Note 10 dhe ekrani i përthyer

Samsung Galaxy Note 10 mund të ketë një ekran me një lakim të theksuar veçanërisht në anët. Leaker-i i njohur në mjedisin e teknologjisë, Ice Universe, i cili gjithsesi kurrë nuk flet në mënyrë të qartë në lidhje me pajisjen Samsung. Dizajni i ri, thotë leaker, do të jetë “shkëlqyeshëm” dhe lakimi më i theksuar se ai i Samsung Galaxy Note 7. Vlen të përmendet se pritet që modelet e Note 10 të jenë dy: një normal dhe versioni Pro. Për momentin nuk e dimë nëse lajmi i referohet vetëm njërës nga dy pajisjet ose të dyjave.

Galaxy Note 10 dhe bateria

Galaxy Note 10 duhet të jetë i pajisur me një ngarkues 25W të baterisë. Informacioni, i verifikuar dhe i konfirmuar nga Forbes, vjen direkt nga Ice Universe, i cili në një cicërimë, tweet, deklaroi se rimbushja dhe kapaciteti i mundshëm i baterisë nuk do të jenë më pikat e dobëta të Samsung. Bateria mendohet se do jetë prej 4500mAh.

Samsung Galaxy Note 10 dhe rrjeti

Smartphonet me lidhjen 5G do të jenë gjithnjë e më të përhapura në muajt e ardhshëm dhe nuk duhet të jetë e habitshme që një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonisë celulare tashmë është duke propozuar dhe do të vazhdojë të ofrojë terminale të pajisura me module radio të pajtueshme me rrjetet e gjeneratës së ardhshme në të ardhmen.

Samsung tashmë ka hyrë në segmentin e veçantë të tregut me Galaxy S10 5G, i disponueshëm në Korenë e Jugut që nga fillimi i muajit Prill dhe do të vazhdojë të eksplorojë atë me anëtarin tjetër të linjës Galaxy Note.

Në takimin me investitorët për komunikimin e rezultateve financiare të tremujorit të parë fiskal, menaxheri tha: Galaxy Note 10 që vjen këtë vit do të ketë lidhjen 5G.

Sa kushton Samsung Galaxy Note 10

Dalja ne treg e Samsung Galaxy Note 10 duhet të përputhet me periudhën e vonë të verës, kështu që para IFA 2019 në Berlin në mes të gushtit. Data e saktë është ende e panjohur, ndërsa çmimi nuk duhet të jetë shumë larg nga ajo e Note 9 në kohën e debutimit që doli me 1029 euro për versionin 6-128 GB dhe 1279 euro për versionin 8-512 GB.
Mendimi ynë është që çmimet të lëvizin rreth 1100€ për versionin normal dhe 1300€ për versionin PRO duke patur parasysh se çipi 5G kushton më shumë se ai 4G.
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.