Samsung Galaxy s9-fotorender
Lajmet e fundit

Sa kushton Samsung Galaxy Fit-e

Samsung u raportua më parë se po punonte në një tracker palestër të dizajnuar për sportivët të cilët nuk kanë nevojë për përvojën e plotë të përdoruesit që ofron smartwatch Gear, por në të njëjtën kohë duan një tracker palestër për parametrat bazë si rrahjet e zemrës, impuls etj. Pajisja e quajtur Galaxy Fit-e tani ka dalur ne treg pa shume buje. por sa kushton Samsung Galaxy Fit-e?

 

Skeda teknike e Samsung Galaxy Fit-e

Galaxy Fit-e përmban një ekran PMOLED monokromatik 0.74 inç. Ekrani shfaq kohen dhe hapat e realizuar si default, por gjithashtu mund të shfaqë njoftime dhe ngjarje kalendarike nga telefoni juaj. Ajo ka në brëndësi procesorin Cortex M0 me vetëm 128KB RAM dhe 4MB hapësirë ​​të brendshme. Smartbandi mbështet vetëm njoftimet hyrëse pa mundësi për t’u përgjigjur.

sa kushton samsung galaxy fit-e foto1

Përveç kësaj, Galaxy Fit-e përmban zbulimin automatik të lëvizjes dhe analizën e gjumit. Ajo mbahet nga një bateri 70 mAh nën kapuç dhe Samsung pohon se është e mjaftueshme për 10 ditë përdorimi me një karikim të vetëm. Ajo ka një tracker të rrahjeve të zemrës dhe rezistencë ndaj ujit 5ATM. Përveç kësaj, smartbandi peshon vetëm 15 gramë dhe përmban qëndrueshmërinë MIL-STD-810G dhe mbështetjen e Bluetooth 5.0.

Sa kushton Samsung Galaxy Fit-e

Smartbandi i fundit Samsung Galaxy Fit-e kushton 40 € (45 $) e cila është më e pakse çmimi i Galaxy Fit.

Grupi Galaxy Fit është aktualisht i disponueshëm për para-porosi në dyqanet e shumta evropiane (duke përfshirë nënfaqet lokale të Samsung.com). Ajo vjen në shiritat me ngjyrë të zezë, të bardhë dhe të verdhë, por doreza është e zezë.

Vini re se ekziston një model më i lartë Galaxy Fit që kushton më shumë (€ 100). Paketon një ekran më të madh AMOLED të ekranit me ekran të plotë prej 0.95 inç dhe mundësohet nga një Cortex M33F SoC me 2MB RAM dhe 32MB hapësirë ​​ruajtëse.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.