sa kushton samsung galaxy a50 foto render
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Samsung Galaxy A50?

Seria e re e Samsung Galaxy A vazhdon me daljen e thashethemeve të tre smartfonëve të saj të ri A – Galaxy A10, Galaxy A30 dhe Galaxy A50. Ndërsa Samsung nuk ka publikuar ende një datë te sakte per ne Shqiperi, tashme celularet jane te pranishem ne tregun Europian dhe po korrin shume sukses. Nderkohe i hedhim nje sy imazheve, skedes teknike dhe cmimit të smartfonëve Galaxy A30 dhe Galaxy A50. Por sa kushton Samsung Galaxy A50? Po versioni me i vogel A30?

sa kushton samsung galaxy a50 foto

Galaxy A50 është versioni i lartë i të treve me mburrjen e një konfigurimi të trefishtë të kamerës ndërsa A30 ka një konfigurim të dyfishtë. Dallimi tjetër i rëndësishëm që vërehet nga imazhi është mungesa e një lexuesi të pasmë të gishtit në Galaxy A50.

 

Kjo ka të ngjarë të thotë se ne do të shohim skanerin tek butoni Home ose tek ai i fikjes. Kjo prezumim është bazuar në faktin se Galaxy S10 ende nuk ka një lexues të gjurmëve të ekranit në ekran, e bën Galaxy A50 një kandidat edhe më të mundshëm për një zbatim të ngjashëm.

 

sa kushton samsung galaxy a50 foto1

Por sa kushton Samsung Galaxy A50?

Cmimi zyrtar i Samsung Galaxy A50 eshte rreth 300€ por ne tregun Europian, dhe se shpejti ate Shqiptar cmimet po ulen dhe tani Samsung Galaxy A50 kushton rreth 250€. Ky cmim eshte perfekt per te filluar luften kundrejt celulareve Xiaomi qe per momentin mbajne vendin e pare per kete shifer. Si mendoni?

sa kushton samsung galaxy a50 foto1
Samsung Galaxy A50

Skeda teknike e Samsung Galaxy A50

Galaxy A50 është i pajisur me një ekran 6.4 “AMOLED Infinity-U me rezolucion FHD+, Octa Core SoC, 4 ose 6GB RAM dhe 64 / 128GB memorie të brendshme.

Seksioni multimedial përbëhet nga një kamera e pasme e trefishtë me sensorë 25 + 5 + 8MP (kryesore + thellësi + ultra-gjerë) dhe një front të vetëm 25MP. Bateria, si dhe Galaxy A30, është 4000 mAh.

 • 6.4 “Super AMOLED Infinity-U me rezolucion FHD + (2340×1080 piksele)
 • SoC Octa Core (Quad 2.3GHz + Quad 1.7GHz) Exynos 9610 (siç raportohet nga thashethemet)
 • 4 / 6GB memorie RAM
 • 64 / 128GB hapësirë ruajtëse të brendshme që mund të zgjerohet përmes Micro SD deri në 512GB
 • Kamera e pasme e trefishtë 25 + 5 + 8MP (f / 1.7 + f / 2.2 + f / 2.2)
 • Kamera e pasme e vetme 25MP (f / 2.0)
 • 4000 mAh bateri me mbështetje të ngarkesës së shpejtë
 • Sensori i gjurmëve të gishtërinjve poshtë ekranit
 • Face unlock
 • Sistemi operativ Android Pie 9.0
 • Ngjyrat: E zezë, e bardhë, e kaltër dhe e koraleve

sa kushton samsung galaxy a30
Samsung Galaxy A30

 

Skeda teknike e Samsung Galaxy A30

A30 integron specifika hardware më të ulëta, duke përfshirë një SoC Hexa-Core, një kamerë të pasme të dyfishtë me një sensor kryesor 16MP dhe Ultra-Wide 5MP dhe 3 / 4GB RAM të mbështetur nga 32 ose 64GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet nëpërmjet Micro SD slot . Nga ana tjetër, 6.4″ Infinity-U Super AMOLED ekran me rezolucion FHD+ është i njëjtë.

 • 6.4″ Super AMOLED Infinity-U me rezolucion FHD+ (2340×1080 piksele)
 • Procesori Hexa Core SoC: standardet treguan një Exynos 7885
 • 3 / 4GB memorie RAM
 • 32 / 64GB hapësirë të brendshme të magazinimit që mund të zgjerohet përmes Micro SD deri në 512GB
 • Kamera e pasme e dyfishtë 16 + 5MP (f / 1.7 + f / 2.2)
 • Kamera e pasme e vetme 16MP (f / 2.0)
 • 4000 mAh bateri me mbështetje të ngarkesës së shpejtë
 • Sensori i gjurmës së gjurmës së pasme
 • Face unlock
 • Sistemi operativ Android Pie 9.0
 • Ngjyrat: E zezë, e bardhë, e kaltër dhe e koraleve

Por sa kushton Samsung Galaxy A30?

Cmimi zyrtar i Samsung Galaxy A30 eshte rreth 250€ por ne tregun Europian, dhe se shpejti ate Shqiptar cmimet po ulen dhe tani Samsung Galaxy A30 kushton rreth 180€. Ky cmim eshte perfekt per te filluar luften kundrejt celulareve Xiaomi qe per momentin mbajne vendin e pare per kete shifer. Si mendoni?

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.