Sa kushton Redmi K20 Pro-Exclusive-Edition2
Lajmet e fundit

Sa kushton Redmi K20 Pro Exclusive Edition

Redmi ka njoftuar versionin e ri K20 Pro Exclusive Edition, një variant edhe më i fuqishëm i celularit  në tregun perëndimor si Xiaomi Mi 9T Lite. Por sa kushton Redmi K20 Pro Exclusive Edition? A ja vlen ta blejme? Le ti hedhim nje sy skedes teknike dhe pastaj te shikojme cmimin.

Risitë e këtij versioni të ri gjenden në fletën teknike, e cila tani përfshin procesorin më të fundit Qualcomm Snapdragon 855+ SoC, Adreno 640 GPU me mbivendosje prej 672MHz, sistemi audio Hi-Fi dhe shkurtimet e memorjes deri në 12 GB RAM dhe 512 GB ruajtje.

Lista e specifikimeve të harduerit është e pandryshuar: K20 Pro Exclusive Edition është në të vërtetë e pajisur me të njëjtën ndarje fotografike të përbërë nga një kamerë e trefishtë e pasme me 48 + 8 + 13MP, një kamerë e vetme e përparme e vetme me 20MP që zhduket brenda trupit dhe një bateri 4,000 mAh me sistem karikim i shpejtë në 27W.

Skeda teknike e Redmi K20 Pro

 • 6.39 “Ekran AMOLED me rezolucion FHD +
 • SoC Qualcomm Snapdragon 855+ ✅✅✅✅
 • GPU Adreno 640 @ 672MHz
 • 8/12 GB RAM
 • 128/512 GB ruajtje e brendshme
 • Kamera trefishtë e pasme 48 + 13 + 8MP (kryesore f / 1.75 + telefoto f / 2.4 + ultra e gjerë f / 2.4)
 • Kamera e vetme e përparme 20MP me mekanizëm pop-up
 • Bateri 4,000 mAh me teknologji të ngarkuar të shpejtë 27W
 • Loja Turbo 2.0
 • Lidhshmëria: 4G VoLTE, WiFi 802.11 b / g / n / ac, Bluetooth 5, GPS + GLONASS, NFC, USB Type-C
 • Sistemi operativ Android Pie 9 me personalizim softuerësh MIUI 10

Sa kushton Redmi K20 Pro-Exclusive-Edition

Sa kushton Redmi K20 Pro Exclusive Edition

Cmimi i Redmi K20 Pro Edicioni Ekskluziv eshte thjesht FANTASTIK!!!! Ai do të jetë në dispozicion për blerje në Kinë në ngjyrat karbon i Zi, i kuq, blu me çmimet e mëposhtme:

 • RAM 8 GB + 128 GB ruajtje: 2,699 juan (afërsisht 344 euro)
 • RAM 8 GB + 512 GB ruajtje: 2.999 juan (rreth 382 euro)
 • RAM 12 GB RAM + 512 GB: 3,199 juan (rreth 408 euro). Megjithatë, për një periudhë të kufizuar kohore, varianti më i fuqishëm do të shitet në 2,999 juanë (rreth 382 euro).

Persa i perket daljes ne tregun nderkombetar nuk kemi akoma asnje date per kete stay tuned ne ose.al

Sa kushton Redmi K20 Pro-Exclusive-Edition1

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.