sa kushton redmi k20 foto1
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Ja sa kushton Redmi K20 dhe versioni PRO

Redmi ka marrë zyrtarizuar smartfonin e parë të serisë K Redmi përmes një ngjarjeje të zbuluar në Kinë. Redmi K20 dhe Redmi K20 Pro janë së pari smartfonët me ekran të plotë nga prodhuesi kinez Xiaomi. Redmi K20 është telefoni i ushqyer nga Snapdragon 730, ndërsa chipseti Snapdragon 855 është i pranishëm nën kapuçin e K20 Pro. Por sa kushton Redmi K20 dhe versioni Pro? Le ti hedhim nje sy skedes teknike dhe pastaj çmimit zyrtar.

Specifikimet dhe tiparet e Redmi K20 Pro

Telefonat Redmi K20 dhe K20 Pro kanë ardhur me dizajn të njëjtë. Pjesa e pasme e K20 Pro përmban një xhama të lakuar 3D me një model unik, ndërsa frontin e saj kryesisht zë vend në ekranin pa pranine e notch-it. Me kuadrin e hollë që rrethojnë ekranin, smartphone ofron një raport të ekranit me trupin prej 92 përqind. Redmi K20 Pro përmban një ekran AMOLED prej 6.39 inç që ofron një raport të gjatë prej 19.5:9 dhe rezolucion të plotë HD+ 1080 x 2340 piksele. Ekrani AMOLED është i integruar me lexuesin më të fundit të gishtave nën ekran. Këto telefona gjithashtu mbështesin modalitetin e plotë DC Dimming dhe mbrojtjen e syve.

sa kushton redmi k20 foto2

Chipset Snapdragon 855 fuqizon telefonin me prezencen e 8 GB RAM. Ka një bateri prej 4000mAh brenda telefonit që është i shoqëruar me mbushje të shpejtë prej 27W. Ajo vjen me 8 shtresa të fletës grafit për shpërndarje të nxehtësisë. Celulari posedon deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtje, por nuk ka mbështetje për kartën microSD. Sistemi i bazuar në MIUI 10 me Android 9 Pie vjen i karikuar në pajisjen. Për përvojën më të mirë të lojrave, ajo mbart mbështetje për Game Turbo 2.0. Edhe pse Xiaomi njihet per nje tjeter celular Gaming. Zbuloni se sa kushton Black Shark 2..

 

Redmi K20 Pro ka një kamera selfie me 20 megapikselë me aperturë f / 2.0. Pjesa e pasme e telefonit përmban një njësi të trefishtë të kamerës. Ai përfshin sensorin Sony IMX586 48 megapiksel me aperturë f / 1.75, një lente superwide me madhësi 13.8 megapikselë 124.8, me aperturë f / 2.4 dhe një lente telefoto 8 megapikselë me aperturë f / 2.4 dhe aftësi 2x të zmadhimit optik. Kamera e trefishtë e pasme shoqërohet nga flashi i dyfishtë LED, njohja e skenës së AI, modaliteti i skenës së natës, modaliteti i skanimit super të natës dhe 960 fps. Redmi K20 dhe K20 Pro janë të pajisura me karakteristika të tjera si Hi-Res audio, mbështetje me dy SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS me dy frekuenca, USB-C dhe 3.5mm kufje. Por sa kushton Redmi K20 Pro?

Specifikimet dhe karakteristikat e Redmi K20

Redmi K20 merr hua nga vëllai i madh veçori si sensori i gjurmëve të gishtave nën ekran, ekranin AMOLED pa notch, kamera selfie 20 megapikselë, konfigurim triple camera 48 megapiksel dhe baterinë 4000mAh nga smartphone Redmi K20 Pro. Në vend të sensorit Sony IMX586, Redmi K20 përmban sensor Sony IMX582 48 megapikselë në njësinë e tij të trefishtë.

 

Redmi K20 përveç kësaj, në vend të chip SD855, drejtohet nga procesori 8nm Snapdragon 730. Ka ne brendesi te saj deri në 6 GB RAM. Varianti më i lartë i konfigurimit të telefonit përmban deri në 128 GB hapësirë ​​të brendshme të magazinimit. Bateria e Redmi K20 është e pajisur me mbështetje për mbushje të shpejtë prej 18W.

Sa kushton Redmi K20 dhe versioni Pro?

Këtu janë variantet e serisë Redmi K20 së bashku me çmimet e tyre:

Redmi K20 Pro

  • 6 GB RAM + 64 GB magazinim – 2,499 juan (~ $ 362)
  • 6 GB RAM + 128 GB magazinim – 2,599 juan (~ $ 376)
  • 8 GB RAM + 128 GB magazinim – 2,799 juan (~ $ 405)
  • 8 GB RAM + 256 GB magazinim – 2,999 juan (~ $ 435)

Sa kushton Redmi K20 *

  • 6 GB RAM + 64 GB magazinim – 1,999 juan (~ $ 289)
  • 6 GB RAM + 128 GB magazinim – 2,099 juan (~ $ 304)

* Faqja zyrtare ka 8 GB RAM + 256 GB variante magazinimi të listuara për Redman K20. Megjithatë, as versioni, as çmimi i tij nuk u shpallën në fillimin e saj.

Dalja ne treg

Redmi K20 dhe K20 Pro do të jenë të disponueshme në variante ngjyrash me ngjyrë të Kuqe dhe Blu. Këto telefona do të vijnë edhe në modelin e karbonit të zi. Pak ditë para fillimit të serisë Redmi K20, kompania kineze i kishte lejuar blerësit të parapërgatisin serinë Redman K20 me një tarifë nominale. Këta blerës mund të bëjnë pagesat e mbetura sot.

Para-shitja e smartfonëve të Redmi K20 dhe K20 Pro fillon sot edhe një herë në orën 6 (ora lokale) në Kinë. Shitja e Redmi K20 do të fillojë më 1 qershor në orën 10 ndërsa K20 Pro do të lëshojë në treg më 10 qershor. Nuk ka asnjë fjalë për disponueshmërinë ndërkombëtare të serisë Redmi K20. Thashethemet konfirmojme se keto celulare do vijne edhe ne Europe.

Cili është mendimi juaj për specifikimet dhe çmimet e Redmi K20 dhe Redmi K20 Pro? Na ndani pikëpamjet tuaja duke postuar komentet tuaja më poshtë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.