sa kushton Oppo Reno Z foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton Oppo Reno Z – Foto ➕❤️ Skeda teknike

OPPO Reno Z është smartphone i ri i mesëm i nxjerre ne treg së fundmi nga kompania kineze. Pajisja, e njohur tashmë për disa javë në sajë të thashethemeve dhe çertifikatave të ndryshme që kanë parashikuar specifikimet teknike, është produkti i parë në rangun e Reno (këtu është rishikimi OPPO Reno, variant tashmë i disponueshëm në tregun tonë). Por sa kushton Oppo Reno Z dhe sa do jete cmimi ne Europe?

 

Karakteristikat harduerike të OPPO Reno Z përfshijnë një ekran 6.4 “AMOLED me rezolucion FHD +, Qualcomm Snapdragon 710 SoC, 6GB RAM, 128GB hapësirë ​​të brendshme dhe 3,950 mAh bateri me mbështetje për VOOC 3.0 ngarkesë të shpejtë deri në 20W Sektori multimedial është në përbërje i përbërë nga një aparat fotografik para 32MP i integruar në pikën qendrore të notch-it dhe një fotokamera të pasme të dyfishtë me sensorë 48 + 5MP.

sa kushton Oppo Reno Z foto2

Skeda teknike e Oppo Reno Z

 • 6.4 “AMOLED ekran me rezolucion FHD + (2340×1080 piksele) në raportin 19.5: 9
 • Qualcomm Snapdragon 710 SoC me procesin e prodhimit 10nm
 • Adreno 616 GPU
 • 6GB memorie RAM
 • 128GB memorie të brendshme
 • Dual rear 48 kamera (kryesore, Sony IMX586) + 5MP (thellësi)
 • Kamera e përparme 32MP
 • 3,950 mAh bateri me mbështetje për teknologjinë VOOC 3.0 20W të ngarkimit të shpejtë nëpërmjet USB Type C
 • Sensori i integruar i gjurmëve të gishtave nën ekran
 • Përmasat: 157.3 × 74.9 × 9.1mm
 • Pesha: 186 gramë
 • Sistemi operativ Android Pie 9.0 me customization ColorOS 6.0

Sa kushton Oppo Reno Z

OPPO Reno Z duhet gjithashtu është i disponueshëm në Evropë duke filluar nga qershori me një çmim prej 150 eurosh plus taksat (199 € të mundshme). Për më shumë informacion mbi disponueshmërinë e produktit dhe një konfirmim mbi çmimin relativ të shitjes për vendin tonë ne vetëm duhet të presim për një komunikim zyrtar nga kompania.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.