sa kushton galaxy Note 10 foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton Note 10 | Foto | Video | Skeda teknike | Çmimi ne 🇦🇱

Te gjithe jemi duke pritur me padurim daljen ne treg te supercelularit te ri nga shtepia Koreane. Ne kete artikull kemi permbledhur te gjitha lajmet e fundit mbi serine e re Note 10, duke filluar nga fotot, skeda teknike dhe cmimet qe priten te dalin ne tregun europian dhe ate Shqiptar. Prandaj le te shikojme se bashku se sa kushton Note 10 dhe versioni Plus (nje risi kjo ne serine Note).

sa kushton galaxy Note 10 foto4

 

Sa kushton Note 10 dhe versioni Plus?

Sipas burimeve tona, çmimet e Galaxy Note 10 në Shqiperi 🇦🇱 duhet të fillojnë nga 1029 euro, në vend të kësaj ne do të shkonim deri në 1099 euro për versionin “plus”, të dyja me 128GB memorie të integruar.

sa kushton galaxy Note 10 foto3

Sipas një burimi tjetër autoritar, çmimet për gjeneratën për tregun evropian të Galaxy Note 10 dhe Shënimit 10+ do të fillojnë respektivisht nga 999 euro dhe 1149 euro. Në këtë rast nuk është e qartë pse çmimi i plus është edhe më i lartë. Megjithatë, këto janë tregues të përgjithshëm të ofruar nga shitësit, të cilët gjithashtu mund të ndryshojnë sipas tregjeve individuale.

Foto zyrtare te Galaxy Note 10

Galaxy Note 10 dhe Note 10+ tregohen në atë që duket të jetë një seri interpretimesh të shtypura, të kapur nga i njohur Roland Quandt dhe Ishan Agarwal në Twitter. Këto janë imazhe të reja që na lejojnë të zbulojmë dy smartfonët e ardhshëm Note 10 që shkojnë nga çdo kënd, i cili duket se i përshtatet vijave shumë katrore – përgjatë vijave të Note 9  – dhe gjithashtu duket se e ka braktisur butonin Bixby, pasi që ana e djathtë e terminalit duket e pastër.

sa kushton Note 10 foto2

Foto zyrtare te Galaxy Note 10+

Note 10+ foto3

 

Kur del ne treg Galaxy Note 10?

Samsung ka konfirmuar thashethemet e përhapur në javët e fundit në datën e prezantimit të Galaxy Note 10, edhe pse do të ishte më korrekte ta quash të serisë Galaxy Note 10, duke pasur parasysh se këtë vit prodhuesi i Koresë së Jugut do të shumëfishojë ofertën me më shumë modele.

Ngjarja do të mbahet më 7 gusht në qendrën Barclays në New York: lajmi tani ka karakter zyrtar, duke pasur parasysh se Samsung ka nisur të dërgojë ftesa për të marrë pjesë në këtë ngjarje dhe ka publikuar videon e parë në YouTube.

 

Filmi menjëherë nxjerr në pah tiparin kryesor dallues të smartphones Galaxy Note, domethënë lapsin shkrues: është aktivizuar për të nxjerrë një rreth të vogël që kthehet në një lente kamera. Duke rindërtuar gjurmët për thashethemet e përhapur në javët e fundit, ka të ngjarë që kjo është referencë në ekranin e shpuar për të strehuar kamerën e përparme.

Skeda teknike – Karikuesi

Samsung Galaxy Note 10 Plus mund të mbështesë një karikim shumë më të fuqisheëm se sa ai që supozohet. Sipas IceUniverse, e cila sigurisht mund të konsiderohet si një burim autoritativ, fuqia maksimale nëpërmjet kabllos USB do të jetë 45 W. Samsung do të shesë ngarkuesin e duhur veçmas, ndërsa ai në paketim do të arrijë deri në 25 W.

Është interesante të theksohet se IceUniverse bën referencë eksplicite vetëm për Note 10 Plus, pa përmendur Note 10: kjo e fundit mund të përafrohet me fuqitë e shfaqura në majën aktuale të gamës si Galaxy S10 dhe S10 Plus –  20 W me kabllo dhe 15 për karikimin wireless.

Varianti 5G i Samsung Galaxy Note 10 do të shfaqë 12GB RAM dhe 1TB të ruajtjes së brendshme. Kjo është deklaruar ekskluzivisht nga faqja e internetit Sammobile e cila konfirmoi se pajisja – siç ishte rasti me S10 + – mund të bëhej me një mbrapa qeramike.

permasat e note 10+

Imazhi është marrë nga dokumentacioni i bashkangjitur në aplikacionin e certifikimit të Shënimit 10 + në FCC dhe tregon qartë matjet e terminalit: gjerësia do të jetë e barabartë me 77.6 mm dhe lartësia deri në 162.5 mm. Prandaj është një terminal shumë i madh, por nuk mund të ishte ndryshe, duke pasur parasysh prezencën e një ekrani të madh prej 6.7 “.

© ose.al – Shtepia e Teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.