Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton MOTOROLA ONE VISION dhe cilat jane karakteristikat teknike

Ka qene shume e veshtire per te marre lajme rreth celularit te ri premium te Motorola. Dime me siguri qe kompania amerikane po punon ne disa pajisje me Android One – qe duhet te talin ne treg ne javet e ardhshme. Se fundi arritem te mbledhim disa info mbi sa kushton Motorola One Vision, cilat jane disa karakteristika teknike dhe disa fotografi render se si mund te jete dezajni.

Sa kushton Motorola One Vision dhe foto dizajn:

JA CILET JANE TELEFONAT ME TE SHITUR NE BOTE: LEXO KETU

Dizajni i aparatit me prezencen e nje “vrime” ne ekran ku me shume mundesi do te vendosen sensoret. Duhet te jete prezent gjithashtu sensori i gjurmeve te gishterinjve i montuar ne pjesen e pasme dhe fotokamera kryesore e tipit “Dual Camera”. Ne fotografi te dizajnit mund te shihet edhe kapaciteti i sensorit kryesor prej 48MP me me hapje objektivi f / 1.7 dhe OIS. Dhe keto imazhe gjithashtu tregojne nje ngjyre blu te erret perveç ngjyres kafe nga rrjedhjet me te hershme.

sa kushton motorola one vision tre

Per fat te keq, per momentin, nuk ka informacione te sakta mbi çmimin qe do te dali ne treg por mendohet se do te jete ne fashen e celulareve 800 €.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.