sa kushton motorola moto z4 foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton Motorola Moto Z4 – FOTO + Skeda Teknike 😍

Moto Z4 nuk ka pothuajse asnjë sekret dhe, edhe pse pak është thënë për këtë model, njoftimet për shtyp të lëshuara në mars nga faqja e internetit e 91mobiles kishin të drejtë. Evan Blass, në Twitter nxjerr disa paraqitje të Moto Z4, të parë nga të gjitha këndet e mundshme. Konfirmohet cdo gje, por sa kushton Motorola Moto Z4?

Gjithashtu konfirmohet prania e audio jack 3.5 mm, e vendosur në anën e poshtme pranë portes USB Lloji-C, ndërsa nuk ka gjurmë të sensorit për zbulimin e gjurmëve të gishtave, të cilat duhet të integrohen në ekran. Do të arrijë me një shasi me mbrojtjen IP67 kunder pluhurave.

Në skajin e sipërm ekziston një vend i caktuar për të futur SIM dhe grilën e altoparlantëve. Shfaqja duket se e shfrytëzon zonën në dispozicion shumë mirë, kornizat janë në fakt shumë të holla, me përjashtim të pjesës së poshtme, të dalluar nga pjesa më e theksuar dhe asimetrike.

 

Motorola Moto Z4: Skeda Teknike

Sa i përket specifikimeve teknike, thashethemet më të fundit, që ende duhet të konfirmohen, përshkruajnë profilin e një pajisjeje mesatare.

 • Ekran Super AMOLED HD+ nga 6.4″ 1080×2340
 • Qualcomm Snapdragon 675 SoC (jo 855 siç është raportuar më parë)
 • Sistemi i Android 9 Pie
 • Mbështetje për rrjetet 5G me Moto Mod
 • 3.5mm jack për kufje
 • USB-C
 • 4GB RAM
 • 64GB memorie të brendshme
 • 25MP kamera përpara (teknologji quad-pixel për të ofruar një imazh 6 megapiksel)
 • Kamera e pasme 48MP me flash LED (teknologjia quad-pixel për të siguruar imazhin 12 megapiksel)
 • Sensori i gjurmëve të gishtave të integruar në ekran
 • Mbrojtje IP67
 • Bateri 3600mAh

Sa kushton Motorola Moto Z4

Celulari do shfaqë kamerën e bashkepunimit Sony dhe OmniVision.   Sa i përket çmimit, Motorola Moto Z4 mund të dali në treg për 399$. 

©ose.al – Shtepia e Teknologjise 2019

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.