sa kushton ipod touch 2019 foto1
Lajmet e fundit

Sa kushton iPod Touch 2019 [ZYRTARE] 😍

Apple ka rinovuar më në fund ofertën e iPod duke prezantuar modelin e ri 2019, gjeneratën e shtatë, pas thashethemeve të vazhdueshme që gjatë muajve të fundit kishin dhënë mundësinë që të vinin në treg. Hardware u rinovua me futjen e chip A10 Fusion (i njëjti i përdorur në iPhone 7), zgjeroi memorie e kujtesës që tani arrin deri në 256 GB, ndërsa çmimi fillon te rritet. Por sa kushton iPod Touch i ri? Le ti hedhim nje sy skedes teknike ne fillim.

 

Falë çipit të ri, iPod është në gjendje të mbështesë përvojën Augmented Reality dhe Group FaceTime për herë të parë. Një përditësim i platformës hardware i cili, së bashku me risitë e futura nga iOS, do t’i lejojë përdoruesit e iPod të përdorin atë si më të dukshëm si një platformë lojrash – debutimi i shërbimit të Apple Arcade është planifikuar për në vjeshtë.

sa kushton ipod touch 2019 foto2

Skeda teknike e iPod Touch 2019

Ekrani gjithmonë mbetet një njësi 4″ me rezolucion Retina, dizajni dhe butoni i shtëpisë janë gjithmonë të pranishëm.

Ndarja e kamerës përfshin modulin e pasmë 12 MegaPixel dhe kamerën e përparme FaceTime HD 1.2 MegaPixel.

Pesha dhe trashësia janë respektivisht e barabartë me 88 gram dhe 6.1 mm. Autonomia e deklaruar mund të arrijë 40 orë në riprodhimin audio dhe 8 orë në rishikim video. Në pajisje përfshihet kufje EarPods me folenë e kufjeve (3.5 mm).

Greg Joswiak, Vice President i Marketingut të Produkteve të Apple.
“Ne kemi përmirësuar pajisjen më të lirë iOS me performancë që është dy herë më e lartë se më parë, Grupi FaceTime dhe realitetin e shtuar”

Dizajni ultra i hollë dhe i lehtë i iPod touch gjithmonë e ka bërë atë ideal për të shijuar lojëra, muzikë dhe më shumë, kudo që të shkoni

sa kushton ipod touch 2019 foto3

Sa kushton iPod Touch 2019

Apple konfirmon se iPod Touch i ri është tashmë i disponueshëm për blerje edhe në tregun Europian në ngjyrat rozë, argjend, gri, ari, blu dhe të kuqe (Product Red). Më konkretisht, çmimet zyrtare janë të barabarta me:

  • 32GB magazinim në 249 euro
  • 128GB e magazinimit në 359 euro
  • 256GB e magazinimit në 469 euro

Po mbyllim artikullin me nje pyetje. A ka kuptim te blejme nje iPod ne vitin 2019?? Presim komentet tuaja.

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.