sa kushton iphone xr 2019 foto4
Lajmet e fundit

Sa kushton iPhone XR 2019, skeda teknike, foto, video

iPhone XR 2019 është protagonist i imazheve të reja dhe paraqitjeve video të lëshuara nga OnLeaks. Rezultati mund të përmblidhet si më poshtë: ndryshime të vogla në krahasim me modelin aktual në treg, por cilat ndryshime nuk kalojnë pa u vënë re. Referenca shkon në kamerën e pasme të dyfishtë që zë vendin e vetme të iPhone XR dhe është e mbyllur, së bashku me flashin, në një element të formës katrore. Në fakt, kjo është e njëjta zgjidhje për iPhone XS dhe XS Max 2019, por me dy objektiva në vend të tre. Kjo zgjidhje, nga stafi yne, eshte gjeja me e shemtuar qe kemi pare ne 2019. Por shikojme me poshte foto edhe se sa kushton iPhone XR 2019

Meqë kemi të bëjmë me renderimin e bërë ndoshta duke filluar nga dosjet CAD, nuk është e mundur të përcaktohet saktësisht se çfarë do të jetë përfundimi i vërtetë i trupit: nuk është vetëm një çështje për të përcaktuar nëse, edhe gjatë vitit 2019, Apple do të propozojë variantin XR në një larmi ngjyrash renditjet tregojnë katër në total – por edhe për të vlerësuar se si kompania Cupertino do të përpiqet të fshehë prezencën e një moduli të kamerës së pasme që vazhdon të duket mjaft i rëndë, si estetikisht ashtu edhe në aspektin e madhësisë.

Video iPhone XR 2019

Skeda teknike e iPhone XR 2019

Për shembull, i njëjti burim propozon dy variante të modelit në të kuqe: në një element i kamerës është ngjyra e njëjtë me trupin, në të kundërt është e zezë dhe për këtë arsye më e dukshme.

Për pjesën tjetër, informacioni i shpërndarë nga OnLeaks tregon për arritjen e një pajisje me një estetikë shumë të ngjashëm me paraardhësin e saj: ekrani është 6.1 “, pamja e butonave nuk ndryshon dhe notch-i është gjithmonë e pranishme. Permasat e modelit të ri do të jenë te barabartë me 150.9 x 76.1 x 7.8 mm (duke marrë parasysh projektimin e modulit të kamerës, trashësia rritet në 8.5 mm.). Për të patur një pikë referimi, iPhone XR aktuale mat 150 , 9 x 75.7 “x 8.3 mm.

 

Sa kushton iPhone XR 2019

Persa i perket cmimit te iPhone XR 2019 si gjithmone nuk ka asgje zyrtare nga ana e Apple. Por nuk mendojme se do kushtoje me pak se 900€ per versionin me te vogel prej 64GB. Prandaj besojme se cmimet do jene afersisht te njejta me ato te versionit te pare XR 2018 (gjithmone duke shpresuar qe mos te rriten per efektet te luftes SHBA – Kine). Cmimi iPhone – Ja sa do te rritet sipas analistave.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.