Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton iPhone XI? Informacionet e fundit

Kemi marre shume mesazhe kohet e fundit nga fansat qe na pyesin se kur del ne treg iPhone XI, ose sa kushton iPhone XI dhe sa do te jete cmimi ne Shqiperi? Po foto zyrtare nga Apple kan dalur? Ne kete artikull do perpiqemi ti pergjigjemi te gjithe ketyre pyetjeve dhe do ta perditesojme artikullin deri ne diten e prezantimit me infomacione te reja. Keshtu qe beni “Bookmark” URL e artikullit tek browseri juaj ne menyre qe te jeni gjithmone te informuar.

 

Sot dolen ne internet disa pretendime në CAD-së të iPhone XI, dhe – tmerri shoke – është ende atje. Aparati fotografik eshte me i shemtuar se kurre, por sic themi ne shqiptaret: “Mos i shiko gunen por shikoji punen”…

Ne mendojme se Apple do të mburret me atë në prezantimin e saj këtë vjeshtë por bukuria eshte dicka tjeter, per mendimin tone. Nëse kjo është me të vërtetë dizajni përfundimtar i iPhone XI, atëherë do të jetë i shemtuar!

Ekrani dhe mbrojtja me xham

Tek grupi i fotokamerave mund te dallojme edhe nje LED flash, së bashku me një vrimë mic. Interesante, pjesa e prapme e pajisjes ka një fletë te vetme xhami – kjo gjithashtu mbulon përplasjen e kamerës. Kemi një ekran 5.8 inch në pjesën e përparme. Ekrani AMOLED ka madhësinë e saj të pandryshuar nga iPhone X dhe XS. Apple mendon se kjo eshte madhesia me e madhe per nje celular (jemi dakort edhe ne).

Permasat e iPhone XI

Dimensionet e iPhone XI thuhet se do të jenë 143.9 x 71.4 x 7.8 mm, ndërsa XS është 143.6 x 70.9 x 7.7 mm. Kalimi memec në anën duket ndryshe, dhe është e ngjashme me ato që gjenden në iPads të vjetra.  Nuk ka asnjë gjurmë të një lidhës USB-C në pjesën e poshtme, pasi Apple duket se do të përdorë Lightning për këtë brez të telefonave. 

Kur del iPhone XI

Celulari i ardhshem i Apple, do te prezantohet në shtator si zakonisht, me disponueshmërinë direkt pas prezantimit.

Sa kushton iPhone XI?

Persa i perket cmimit asgje nuk eshte deklaruar nga ana e Apple. Gjithsesi nuk besojne se kan ndermend te ndryshojne strategjine e tyre per cmime te ekzagjeruara. Apple ka si objektiv te vetin shitjen e celulareve tek “ajka e shoqerise” dhe edhe pse numrat e shitjeve jane ne renie fitimet jane gjithmone ne rritje. Mendojme se cmimi i iphone XI do te jete rreth 1100€, ose duke filluar nga versioni baze (64GB) me 1000€.

Video iPhone XI (render)

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.