huawei mate x zyrtare foto1
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Huawei Mate X [ZYRTARE]

Konfirmimet e reja për debutimin e Mate X në tetor vijnë direkt nga Weibo, dhe veçanërisht nga shërbimi i klientëve të Huawei i cili, duke iu përgjigjur pyetjes së një përdoruesi, konfirmon disponueshmërinë e smartphone-it të palosur tashmë për muajin e ardhshëm. Pra, ajo që ishte parashikuar nga CEO Richard Yu në IFA 2019, duket qe eshte vertetuar… Po ju a jeni gati? A e dini sa kushton Huawei Mate X?

Huawei inauguron epokën e celulareve qe perthyen në MWC 2019 në Barcelonë me Huawei Mate X. Celulari ofron lidhjen 5G falë chipit Balong 5000 multi-mode dhe mund të garantojë shpejtësi deri në 4,6Gbps për shkarkim (maksimum 6,5Gbps) dhe 2.5Gbps upload.

Jo vetëm 5G, atëherë: Huawei Mate X Wing Falcon mund të mburret per një dizajn inovativ, zgjidhje e zhvilluar nga kinezët përmes të ciles pajisja shtrin krahët e saj “me ndihmën e nje zinzhiri mekanik të integruar që siguron që paneli 8″OLED të mbetet i sheshtë edhe në modalitetin e tabletit.

Ekrani, ndryshe nga Samsung Galaxy FOLD është unik dhe është kthyer në drejtim të pjesës së jashtme, ka tre madhësive të ndryshme në varësi të përdorimit: 6.6 “frontalisht, 6.38” në pjesën e pasme dhe 8 “kur smartphone është “i hapur”si një tabletë. Por sa kushton Huawei Mate X? Ne fillim le te shohim specifikimet teknike dhe pastaj cmimin.

Hauwei Mate X – SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • Përmasat: 146.2-78.3×161.3×5.4-11mm për 295 gram
 • Android 9 Pie me EMUI 9.1.1
 • Ekran fleksibël OLED:
  • para: 6.6 “2480×1148
  • prapa: 6.38 “2480×892
  • hapur: 8 “2480×2200
 • Kirin 980 me Balong 5000 chip
 • Mali-G76 GPU
 • NPU
 • 8GB RAM
 • 512GB memorie të brendshme mund të zgjerohet me NM Card deri në 256GB
 • Lidhje me shumë mënyra 5G me shpejtësi deri në 4.6Gbps në shkarkim dhe 2.5Gbps në ngarkim / mbështetje për rrjetet e pavarura / jo të pavarura
 • Dual band 802.11ac WiFi, Bluetooth 5.0 LE
 • GPS (L1 + L5 band dyfishtë) + GLONASS + Beidou + Galileo + QZSS
 • AI Smart Dual SIM
 • aptX, aptX HD, LDAC dhe HWA Audio
 • USB Lloji C, USB 3.1 Gjenerali 1
 • Falcon Wing Design me varen mekanike
 • M Bar me kamera dhe sensorë të integruar
 • Sensori i gjurmës së gjurmës së anës së integruar në butonin on / off
 • Bateria e dyfishtë: 4500mAh me ngarkues 55W
 • Kamera: 3 + ToF
 • 40MP
 • 16MP ultra-gjerë
 • Telefoto 8MP

Sa kushton Huawei Mate X

Huawei Mate X do të jetë në dispozicion në gjysmën e dytë të vitit 2019 në ngjyrën Interstellar Blue në çmim prej 2299 €.

sa kushton huawei mate x zyrtare cmimi
Ja sa kushton Huawei Mate X

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.