sa kushton huawei mate 30 pro foto
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Huawei Mate 30 Pro – Lajmet e fundit

Huawei kohët e fundit ka lançuar telefonat P30 dhe P30 Pro. Firma kineze pritet të njoftojë serinë Huawei Mate 30 në tetor. Mate 30 Pro do të jetë telefoni më i fuqishëm i kompanisë, siç pritet të mundësohet nga një chipset i ri. Informata të freskëta për smartfonin Mate 30 Pro janë shfaqur për të zbuluar disa nga karakteristikat kryesore të tij. Por çmimi? Sa kushton Huawei Mate 30 Pro? Te shohim ne fillim detajet e para teknike qe sapo u zbuluan dhe me ne fund te shohim cmimin…

Skeda teknike e Huawei Mate 30 Pro

Burimet e industrisë kanë zbuluar se Mate 30 Pro do të nxitet nga 7nm chipset Kirin 985 e ndërtuar nga procesori i prodhimit EVC. Për të mbështetur lidhjen 5G, SoC do të përfshijë modemin Balong 5000 5G. Është spekuluar se Mate 30 Pro do të jetë në dispozicion në variantet 5G dhe 4G.

Mate 20 Pro ka një ekran OLED prej 6.39 inç. Megjithatë, pasardhësi i tij mund të arrijë me një ekran OLED prej 6.71 inç të furnizuar nga BOE. Ekrani pritet të jetë i lakuar nga të katër anët, por detajet e tjera si rezolucioni i ekranit nuk janë ende në dispozicion. Mbetet për t’u parë nëse Huawei do zgjedhi nje vrimë për fotokameren ose të notch-less ose ndonjë dizajn tjetër të ekranit për Mate 30 dhe Mate 30 Pro.

Telefoni i mëparshëm mbart mbështetje për zhbllokimin e fytyrës 3D. Nuk ka asnjë informacion nëse funksioni i njohur i njohjes së fytyrës do të jetë në dispozicion në Mate 30 Pro. Celulari pritet të arrijë me një lexues të gjurmëve të gishtave në ekran.

Mate 30 Pro pritet të arrijë me një konfigurim quad camera. Konfigurimet e katër lenteve nuk janë të njohura ende. Megjithatë, ajo që dihet është se do të pajiset me një sensor 3D ToF. Dizajni i konfigurimit të kamerës do të jetë identik me Mate 20 Pro. Me fjalë të tjera, një aparat fotografik me formë katrore do të jetë në dispozicion në Mate 30 Pro që do të përfshijë katër sensorë kamera dhe një blic LED në qendër.

Sa kushton Huawei Mate 30 Pro?

Mate 30 Pro mund të arrijë me një bateri 4,200mAh e cila duket pak zhgënjyese duke pasur parasysh faktin se do të jetë një smartphone me madhësi të madhe. Pritet të mbajë mbështetje për teknologjinë 55W SuperCharge. Mate 30 Pro gjithashtu do të mbajë mbështetje për 10W wireless charge. Përsa i përket informacioneve mbi çmimet e celularit çdo gjë eshte TOP-SECRET por mendojme se cmimi do jete rreth 1200€.

 Per me shume informacione STAY-TUNED tek Shtepia e Teknologjise… Ky artikull do perditesohet sapo te dalin informacione te reja! 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.