sa kushton honor 20i foto
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Honor 20i 😍 ▶️ Skeda teknike ➕ FOTO

Honor ka formalizuar Honor 20i, smartphone i rangut të mesëm i parashikuar disa ditë më parë. Konfirmoni të gjitha specifikimet teknike që mund të gjeni më poshtë, në artikullin origjinal. Pajisja do të jetë e disponueshme në para-porosi, në Kinë, duke filluar nga 18 prilli i ardhshëm. Le te shohim ne fillim skeden teknike dhe pastaj te shohim se sa kushton Honor 20i.

Honor 20i (Honor 20 Lite) zyrtarisht del në dritë disa ditë më parë se data e njoftuar më parë në 19 prill. Honor 20i (Honor 20 Lite) është vëllai i madh i Honor 10i, smartphone i lëshuar në Rusi muajin e kaluar.

 

Estetikisht ata janë vetëm të njëjta, dallimet e vetme qëndrojnë në sasinë e RAM, më të madh në Honor 20i, dhe në shkurtime të ndryshme të kujtesës që do të arrijnë në treg. E gjithë pjesa tjetër e celularit është e pandryshuar, duke filluar me tre kamerat kryesore të vendosura në anën e pasme dhe procesorit HiSilicon Kirin 710 SoC.

sa kushton honor 20i foto2

Skeda teknike e Honor 20i / Honor 20 Lite

 • Ekran me përmasa 6.21 inç FHD + LTPS (2,340 x 1,080 piksele)
 • SoC HiSilicon Kirin 710f core octa në 2.2 GHZ dhe GPU ARM Mali-G51 MP4
 • 4/6 GB RAM
 • 64/128/256 GB hapësirë ​​të brendshme, që mund të zgjerohet përmes microSD
 • Kamera e pasme e trefishtë:
  • Moduli kryesor 24 MP dhe apertura f / 1.8
  • Moduli me kënd të gjerë 8 MP dhe hapësira f / 2.4
  • Moduli 2 MP për informacion thellësie
 • 32 kamera MP përpara
 • Lidhshmëria: dual SIM 4G / VoLTE, WiFi 802.11ac dyfishe, Bluetooth, GPS, GLONASS, microUSB
 • 3.400 mAh bateri
 • Android 9 Pie custom EMUI 9
 • Përmasat: 154.8 x 73.64 x 7.95 mm
 • Pesha: 164 gram

Në pjesën e pasmë ekziston një sensor për zbulimin e gjurmëve të gishtave, ngjyrat e disponueshme për blerje do të jenë tre – të zeza, blu dhe ngjyra e kuqe. Sa për Evropën, pajisja duhet të vijë si Honor 20 Lite.

sa kushton honor 20i foto1

Sa kushton Honor 20i / Honor 20 Lite

 • Version 6 / 64GB – 1,599 juan (rreth 210 euro)
 • Version 4 / 128GB – 1599 juan (rreth 210 euro)
 • Versioni 6 / 128GB – 1.899 juan (rreth 250 euro)
 • Version 6 / 256GB – 2,199 juan (rreth 290 euro)
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al