Samsung Galaxy S10 Plus foto render
Celulare Lajmet e fundit

[A jeni gati] Sot prezantohet e ardhmja Galaxy S10! Ta ndjekim se bashku

Samsung Galaxy S10 dhe shume produkte te tjere do te prezantohen sot ne oren 20.00 ne Londer. Me poshte mund te gjeni videon ne Youtube ku mund ta ndjekim te gjithe se bashku.

lojra fati foto banner

Video Streaming

Samsung Galaxy S10, S10 + dhe S10 Lite nuk kanë qenë kurrë kaq “afër”. Pas një kërkimi në mesin e burimeve më të besueshme nga stafi ynë redaksional, ne arritëm të mbulojmë disa informata ekskluzive mbi cmimet dhe sa kushton Galaxy S10, që vjen më 20 shkurt.

galaxy fold foto leaks

Le të fillojmë nga bazat: siç thuhet, familja e S10 do të përbëhet nga tre modele, të cilat do të dallojnë në disa aspekte. Para së gjithash për dimensionet e ekranit, nga 5.8 (S10 Lite), 6.1 (S10) dhe 6.4 inç (S10 +), por edhe për dizajnin e përparme, të lakuar për dy modelet më të shtrenjta dhe të sheshtë për Lite.


Video Galaxy S10

Ky i fundit do të jetë gjithashtu i vetmi që nuk mund të mbështetet në sensorin tejzanor të gjurmëve të gishtave të integruar në ekran. S10 dhe S10 + gjithashtu do të kenë tre kamera të pasme.

Ngjyrat tek seria Galaxy S10

Sipas asaj që kemi njohur, të tre modelet gjithashtu do të dallohen për ngjyrat e tyre:

  • Galaxy S10 Lite: E zezë, e bardhë, e verdhë dhe e gjelbër;
  • Galaxy S10: E zezë, e bardhë dhe e gjelbër;
  • Galaxy S10 +: E zezë, e bardhë, e gjelbër + 2 versione speciale (por jo qeramike).

Fotokamera per selfie tek seria S10

Konfirmohet me sa duket aparati i përparuar i integruar në vrimën e ekranit në të tre modelet: Samsung Galaxy S10 dhe Samsung Galaxy S10 Lite duhet të kenë një vrimë të vetme, Samsung Galaxy S10 + një pajisje më e madhe për të mbajtur kamerën e dyfishtë.

Ja sa kushton Galaxy S10

Prezantimi do të zhvillohet më 20 shkurt dhe smartfonët duhet të jenë në dispozicion për blerje në Shqiperi nga data 8 mars 2019 (nuk kemi akoma konfirmime) në versionet dhe çmimet e mëposhtme. Ja pra sa kushton Galaxy S10.

  • Galaxy S10 Lite 6/128 GB në 779 euro;
  • Galaxy S10 6/128 GB në 929 euro;
  • Galaxy S10 8/512 GB në 1179 euro;
  • Galaxy S10 + 6/128 GB në 1049 euro;
  • Galaxy S10 + 8/512 GB deri në 1299 euro;
  • Galaxy S10 + 12/1 TB në 1599 euro.

Celularet do testohen sapo te dalin ne treg nga Editoret tane dhe me ndihmen e TechTronic Albania, partnerit tone ne Tirane! Mos harroni ta ndiqni ne Instagram!

Galaxy Fold – ja sa do kushtoj

Në këtë rast ata nuk janë të shumtë informacionet mbi Galaxy Fold, i cili duhet të tregohet në ngjarjen e 20 shkurtit së bashku me Galaxy S10, S10 + dhe S10 Lite, duhet të tregtohet në Shqiperi në fund të marsit ose në fillim të prillit.

Ai qe do te deshiroje Galaxy Fold, i cili sipas thashethemeve mund të ketë dy bateri 2190 mAh, për një total prej 4380 mAh, do të duhet të paguajë shumë, rreth 2000 euro. Nga ana tjetër, ajo mund të llogarisë në një risi të rëndësishme: nëse kjo teknologji do të mbajë, ne ndoshta do të dëshmojmë një rënie të çmimeve, veçanërisht në rastin e “ndërhyrjes” nga markat e tjera dhe konkurrenca pasuese.

A do të jeni i interesuar në blerjen e Samsung Galaxy Fold (ky mund të jetë emri përfundimtar)? Na tregoni me komentet më poshtë ose në rrjetet tona shoqërore.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.