Samsung Galaxy s9-fotorender
Lajmet e fundit

Sa kushton Galaxy M40 – Foto render + skeda teknike

Samsung Galaxy M40 shfaqet në një njoftim të parë për shtyp që konfirmon estetikën e produktit. Celulari, i cili do të shpallet në Indi më 11 qershor 2019, në fakt është i pajisur me një ekran të madh me një foto të vogël anësore (në stilin Galaxy S10 dhe S10e, por nga ana e kundërt) ku gjendet kamera e vetme 16MP. Por sa kushton Galaxy M40? Ti hedhim nje sy skedes teknike qe njohim deri me tani…

Samsung mund të jetë gati për të zgjeruar familjen Galaxy M dhe, pasi shpalli Galaxy M20 (imazhi i hapjes) dhe Galaxy M30, duket sikur është afër njoftimit të Galaxy M40.

 

Zhurma vjen direkt nga Sammobile, i cili raporton se vargu i mesëm i shtëpisë së Koresë së Jugut – i identifikuar nga inicialet SM-M405F – mund të pajiset me standardin Android 9 Pie dhe një memorie të brendshme prej 128GB.

sa kushton galaxy m40 foto render 1

Për momentin nuk ka detaje të tjera në pajisje, të cilat duhet të vendosen në një segment tregu që në disa mënyra përputhet me shumë pajisje të reja në rangun e Galaxy A 2019.

Në fakt, nuk përjashtohet që marketingu i M40 mund të jetë ekskluziv për tregje të caktuara, të tilla si India, për të shmangur konkurrencën e brendshme në të gjitha tregjet ndërkombëtare.

Specifikimet e mbetura i referohen një kamere të trefishtë me një sensor kryesor 32MP, 6GB RAM, 128GB memorie të brendshme, Qualcomm Snapdragon 675 SoC dhe Android Pie 9.0 me një UI. Sipas thashethemeve, Galaxy M40 mund të adoptojë një bateri prej 5.000 mAh dhe një ekran Super AMOLED. Këto janë vetëm spekulime, kështu që është mirë t’i konsiderojmë si të tilla.

Sa kushton Galaxy M40

Persa i perket pjese financiar, cmimi i Galaxy M40 duhet te jete rretj 20.000 Rupi Indiane, qe me kembimin valutor i bie rreth 287$. Ne rast se ky model do hyj ne Europe dhe ne Shqiperi mendojme se cmimi fillestar, duke shtuar taksat dhe doganen, do jetet rreth 330$ dhe me kalimin e kohes do ulet pak e nga pak.

Galaxy M40 mund te jete nje zgjidhje e mire per fansat e Samsung, duke marre ne dore nje superceular me cmim me te ulet se seria S10.

©ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.