sa kushton galaxy fold foto1
Lajmet e fundit Tablet

[ZYRTARE] Ja sa kushton Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold është realitet: smartphone i parë foldable i kompanisë së Koresë së Jugut është zbuluar në dje pas muajshe dhe vitesh thashethemesh të vazhdueshme. Pra, jo vetëm S10, S10e, S10 Plus dhe S10 5G: zyrtarisht fillon epoka e pajisjeve të palosshme. Por sa kushton Galaxy Fold? Te zbulojme se bashku ne fillim skeden teknike dhe pastaj cmimin.

Zemra e Samsung Galaxy Fold është Infinity Flex Display 7.3″(Dynamic AMOLED), i aftë të mbyllet vetë dhe të kthehet në një pajisje kompakte dhe lehtësisht të transportueshme. Sapo të hapet, ju lejon të vlerësoni më mirë përmbajtjen multimediale, të luani lojëra ose të konsultoheni me web. Është “një kategori e re e pajisjeve“, siç përcaktohet nga Kryetari dhe CEO DJ Koh. “Ne krijuam Galaxy Fold për ata që duan të provojnë se çfarë mund të bëjë një pajisje e palosshme premium, përtej kufijve të një smartphone tradicional”, shtoi ai.

12GB RAM, gjashtë kamera (tre në anën e pasme, 2 brenda dhe 1 në kopertinën), 2 bateri, AKG stereo, Bixby: këto janë disa nga specifikimet e avancuara të Samsung Galaxy Fold, karakteristikat e plota teknike i gjeni më poshtë.

sa kushton galaxy fold foto3

SAMSUNG GALAXY FOLD – SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • Sistemi operativ Android 9 Pie
 • Ekran i brendshëm: 7.3 “QXGA + Dynamic AMOLED (4.2: 3)
 • Ekran i jashtëm: 4.6 “HD + Super AMOLED (21: 9)
 • 64-bit procesor okta-core bërë me procesin 7nm (S855)
 • 12GB RAM LPDDR4x
 • 512GB memorie të brendshme UFS3.0
 • 4380mAh bateri me ngarkim të shpejtë (gjithashtu pa tel) / ngarkim me kabllo në përputhje me shpejtësinë e ngarkimit të shpejtë 2.0 dhe ngarkimin AFC / Wireless në përputhje me WPC dhe PMA
 • kamera:
 • Tek trupi: 10MP (f / 2.2)
 • Perpara: 10MP (f / 2.2) + 8MP RGB për thellësinë (f / 1.9)
 • Mbrapa: 16MP ultra të gjerë (f / 2.2) + 12MP Dual Pixel AF, OIS (f / 1,5-2,4) + telefoto 12MP me PDAF, OIS, 2x zoom optik (f / 2.4)

Samsung ilustron aspektet kryesore në të cilat ka punuar për të realizuar këtë kategori inovative të produktit:

Ekrani i brendshëm është gjysma e hollë e çdo ekran tjetër smartphone: është bërë me një material të ri që lejon panelin të jetë fleksibël dhe në të njëjtën kohë jashtëzakonisht i qëndrueshëm, “i krijuar për të zgjatur”.
Mekanizmi i hapjes është i natyrshëm, “si një libër”, i përbërë nga një varëse (e fshehur) me ingranazhe të shumta që mundësojnë mbylljen e pajisjes “me një klik të kënaqshëm”.

sa kushton galaxy fold foto2

Galaxy Fold – Risitë

Sensor gjurmë gishtash është në anën e celularit, pikërisht aty ku ju vendosni gishtin për të mbajtur smartphone, ndërsa pesha është i balancuar nga dy bateri të veçanta (që mund të karikojne në të njëjtën kohë një pajisje të dytë nëpërmjet PowerShare wireless) dhe një “shpërndarje të arsyetuar “Nga komponentët e brendshëm.

Samsung Galaxy Fold bazohet në një ndërfaqe me porosi (të zhvilluar në bashkëpunim me Google) për të siguruar përvojën maksimale, me mundësinë për të hapur deri në 3 aplikacione në të njëjtën kohë dhe të ketë një vazhdimësi në transaksionet midis ekranit të jashtëm dhe atë të brendshëm. Përveç kësaj, është gjithmonë e mundur që pajisja të lidhet me një PC nëpërmjet Samsung DeX. Por sa kushton Galaxy Fold?

Sa kushton Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold do të jetë në dispozicion për blerje në ngjyrat Silver Space, Cosmos Black, Martian Green dhe Astro Blue nga 26 prilli 2019 duke filluar nga 1980 dollarë (rreth 2000 € në Evropë).

Video Samsung Galaxy Fold

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.