sa kushton black shark 2 pro ne shqiperi
Lajmet e fundit

[SUPER CELULAR] Ja sa kushton Black Shark 2 Pro

Black Shark 2 Pro është tashmë zyrtar. Versioni i përmirësuar i smartphone-it të lojrave të njoftuar në Mars sapo është zbuluar, duke konfirmuar thashethemet e mëparshme që përfshinin praninë e procesorit Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM, deri në në 256 GB memorie të brendshme me teknologjinë UFS 3.0, një ekran 6.39 inç me rezolucion FHD +, mbështetje HDR dhe latente prekjeje prej vetëm 34.7ms (43.5ms në modelin e mëparshëm). Por sa kushton Black Shark 2 Pro? Ne fillim le te shikojme te gjitha detajet dhe pastaj te zbulojme cmimin e sakte.

Ndryshimet estetike janë të kufizuara në një përmirësim të dorezës së mbulesës së pasme dhe në ripozicionimin e sistemit të ndriçimit: LED RGB tani pozicionohen në të dy anët e logos Black  Shark.

SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • 6.39 “ekran me rezolucion FHD + (2340 × 1080 piksele) në një raport prej 19.5: 9 dhe 430 nits të shkëlqimit maksimal
 • Qualcomm Snapdragon 855 Plus Octa-Core SoC (1 x Kryo 485 në 2.96GHz + 3 x Kryo 485 në 2.42GHz + 4 x Kryo 385 @ 1.8GHz) me 7nm proces prodhimi
 • Adreno 640 GPU
 • 12 GB RAM LPDDR4x
 • 128 GB / 256 GB memorie të brendshme (UFS 3.0)
 • Sistemi operativ Android 9.0 (Pie)
 • Përmirësohet sistemi i ftohjes 3.0 i lëngshëm për të ulur më tej temperaturën e CPU
 • SIM e dyfishtë (nano + nano)
 • Kamera e dyfishtë e pasme me sensorin kryesor 48MP (Sony IMX586 – f / 1.75) dhe telefon 12MP (Samsung S5K3M5 – hapje f / 2.2)
 • Kamera e përparme 20MP me lente f / 2.0
 • Sensori i integruar i gjurmëve të gishtërinjve në ekran
 • Dimensionet: 163.61 × 75.01x 8.77 mm
 • Pesha: 205g
 • Lidhshmëria: Dual 4G VoLTE, dopio band 802.11ac WiFi (2 × 2 MU-MIMO), Bluetooth 5, GPS / GLONASS / Beidou, USB Type-C
 • Bateria: 4000mAh me mbështetje të shpejtë të ngarkuar 27W

 

Sa kushton Black Shark 2 Pro

Black Shark 2 Pro do të jetë në dispozicion duke filluar nga 2 gushti, në Kinë, me ngjyrat Eletrick Zi, hirit të akullit, blu, portokalli dhe vjollcë me çmimet e mëposhtme të shitjes:

 • 12/128 GB – 2999 juan (rreth 390 euro me kursin e këmbimit)
 • 12 / 256GB – 3499 juan (rreth 456 euro me kursin e këmbimit)
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.