sa kushton black shark 2 cmimi foto
Lajmet e fundit

Sa kushton Black Shark 2 [XIAOMI GAMING SMARTPHONE]

Nën-markë e fokusuar në lojrat e Xiaomi, Black Shark, sapo njoftoi se është gati smartphoni i ri i lojrave të reja në fillim të këtij muaji – Black Shark 2. Tani telefoni celular është gati për në Evropë, drejtpërdrejt nga faqja zyrtare e BlackShark. Por sa kushton Black Shark 2 dhe cilat jane karkateristikat kryesore?

Por sa kushton Black Shark 2?

Përdoruesit e interesuar në këtë celular do të duhet të paguajnë € 549 ose £ 479 (~ $ 619) për variantin Storage 8GB RAM / 128GB. Por nëse jeni i interesuar në variantin më të fuqishëm me 12GB RAM dhe 256GB hapësirë ​​Storage ju duhet të paguani € 649 ose £ 559 (~ $ 729). Sipas David Li, nënkryetar i Black Shark Global, kjo pajisje do të ofrojë “një përvojë të pakrahasueshme për lojtarët evropianë”.

 

Kompania vendosi të krijojë këtë smartphone në Evropë sepse segmenti i lojërave të lëvizshme tani po gjeneron më shumë fitime sesa consoles ose lojrave PC. Segmenti smartphone i lojrave ende duhet të japë disa hapa shtesë për të parë nëse ai është me të vërtetë i suksesshëm apo jo.

sa kushton black shark 2 cmimi foto1

 

Black Shark 2

BlackShark 2 është një celular me një ekran HDR AMOLED prej 6.39 inç, i ndjeshëm me latente të ulët (43.5ms) dhe një shkëlqim tipik prej 430 nits. Celulari ka altoparlantë stereo dhe një antenë në formë X për të siguruar që përdoruesit nuk do të humbasin asnjehere sinjalin, pavarësisht se si e mbajnë atë. Celulari gjithashtu mburret me një skaner të gjurmëve të gishtave të ekranit, një bateri prej 4,000mAh që mund të ngarkohet me shpejtësi të ngarkimit prej 27W.

Si çdo celular TOP i 2019, Black Shark 2 është mundësuar nga Snapdragon 855 që ndihmohet nga një sistem ftohës i dhomës së avullit, i cili premton një reduktim të temperaturës deri në 14 gradë Celsius. Departamenti i kamerës është mundësuar nga një sensor kryesor 48MP me binning pixel plus një lente zmadhimi telefoto 2x 12MP. Celulari gjithashtu llogaritet me një njësi prej 20MP për selfies.

Nëse jeni në Evropë dhe po e konsideroni Black Sark 2 si zgjedhjen tuaj të lojërave të lojrave, drejtohuni drejt kompanisë për të kontrolluar dhe vendosur nëse është opsioni më i mirë për dëshirat tuaja.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al