sa kushton asus zenfone 6 foto1
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton ASUS ZENFONE 6: Spektakolar

Celulari i ri ishte në Computex në Tajvan dhe është më shumë se një ZenFone 6 me një emër tjetër. Edicioni 30 vjen për të festuar 30 vjetorin e Asusit. Ajo do të jetë jo më shumë se një botim i veçantë me disponueshmëri të kufizuar – vetëm 3,000 celulare do të realizohen. Por sa kushton Asus Zenfone 6 ne edicionin e limituar?

ZenFone 6 Edition 30 vjen me përfitime VIP dhe një garanci ekskluzive 30-mujore. Kjo është me të vërtetë e mirë për ata që janë të shqetësuar për kujdesin e klientit, megjithatë ka dy faktorë që me siguri do të vjedhin zemrat e klientëve.

Edicioni i ri vjen me 12GB RAM dhe 512GB të Storage-it të Brendshëm – Kjo është më shumë se disa kompjutera.

Duke gjykuar nga kjo sasi bujare specifikash, supozojmë vetëm sedo të jetë një celular shumë i shtrenjtë (Asus nuk po shpall çmimet). Përdoruesit të cilët e blejnë atë do të marrin gjithashtu një ekskluzivitet të ngjyrosur Matte Black dhe dizajn, me një “ndërfaqe portreti të frymëzuar të përqëndruar në Zen” dhe “logo të veçantë Edition 30”. Logoja Asus është e përafruar horizontalisht në variantin e Edition 30 dhe gjithashtu nuk sjell logon ngjyrë blu të ngjyrosur vertikalisht në standardin ZenFone 6.

sa kushton asus zenfone 6-edition-30

Përkundër këtyre dallimeve, është i njëjti ZenFone 6 me Snapdragon 855, baterinë 5,000mAh, dhe ekran bezel pa notch. Për më tepër, nuk mund të largohemi pa përmendur pjesen me te mire te pajisjes. Është konfigurimi i dyfishtë i kamerës së pasme të përbërë nga sensori 48MP IMX586 i Sony që punon së bashku me një kamera ultra të gjerë 13MP me pamje në fushë prej 125-grade. Falë një mekanizmi rrokullisje, kamera punon si një sensor kryesor i pasmë, por mund te perdoret edhe kur kërkohet modaliteti selfie. Sipas DxOMark ZenFone 6 është smartphone më i mirë në treg për selfies.

Duke gjykuar nga specifikat, ky edicion special me siguri do të tërheqë vëmendje. Megjithatë, çmimi ende duhet të zbulohet.

[Perditesim 10/05/2019]

Asus ZenFone 6 siç e thame me pare prezantohet ne 16 maj, por sot u shfaq ne dy video-review me dezajnin e tij inovativ me “dopio-slider“, dhe mund te themi fantastik.

Videoja e pare tregon sensorin “Dual Camera Selfie” te telefonit qe zbulohet kur slider terhiqet poshte, se bashku me aurikolarin e perparem.

Fundi i telefonit ka porten USB-C me jack audio 3.5mm qe qendron ne te majten e saj.

Videoja e dyte tregon ZenFone 6 me nje dizajn pak te ndryshem, por gjithashtu i perpere nga nje slider.

Ne pjesen e pasme, ndodhet sensori “Dual Camera” i shoqeruar me nje lexues te gjurmeve te gishtave. Ne pjesen fundore ndodhet porta USB-C e rrethuar nga dy grila qe strehojne nje altoparlant dhe nje mikrofon.

 

[Artikulli i meparshem]

Asus ka konfirmuar zyrtarisht disa nga tiparet kryesore teknike te Asus ZenFone 6 qe do te prezantohet javen e ardhshme me 16 maj. Me poshte do te mundohemi te anticipojme pergjigjen e pyestjes se sa kushton Asus ZenFone 6 dhe cilat jane keto karakteristika qe kompania Asus ka konfirmuar.

Kompania ka publikuar nje imazh ne Twitter i cili konfirmon se ZenFone 6 do te kete procesor Snapdragon 855 SoC te gjenerates se fundit. Smartfoni do te vije me nje sensor Notification LED dhe do te kete jack audio 3.5 mm ne pjesen e poshtme prane portes USB-C.

Ne anen e djathte te telefonit do te ndodhet butoni i fikje/ndezjes dhe ai i rregullimit te volumit, dhe ne te majte te tyre do te ndodhet hapesira e trefishte per kartat SIM dhe microSD.

sa kushton asus zenfone 6 nje

Perveç kesaj, nje ekzekutiv i Asusit ndau disa detaje me te hollesishme te ZenFone 6 ne formen e Kodit Morse ne Instagram. Kur konvertohet, ky kod konfirmon nje fotokamer kryesore me konfigurim “Dual Camera” prej 48MP + 13MP dhe nje bateri prej 5.000 mAh. Te dyja keto tipare jane permiresime te rendesishme ne krahasim me paraardhesin ZenFone 5z.

ZenFone 6 gjithashtu do te kete nje ekran me rezolucion prej 2340 x 1080 piksel.

Jemi vetem nje jave larg prezantimit, por sa kushton Asus ZenFone 6 eshte diçka qe mund te hamendesohet nga informacionet e shumta ne rrjet. Ai do te jete nje tjeter celular i fashes premium te rreth € 800 (çmim qe mund te ndryshoje ne baze te tregjeve te ndryshme).

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.