Celulare Lajmet e fundit

[S8 Plus me Swarovski] Së shpejti në tregun Europian

Pothuajse 24 orë pasi njoftoi zyrtarisht lëshimin e një ngjyre të re për Galaxy S8: e kuqe e errët, Samsung Electronics thuhet se do të lëshojë një variant tjetër të Rozë të Galaxy S8 Plus të quajtur SMARTgirl Limited Edition.

Sipas njoftimeve, Galaxy S8 Plus me Swarovski do të jetë në dyqanet e shitjes me pakicë në Spanjë, nga data 1 dhjetor, duke filluar nga 949 €. Pajisja siç e dini është një variant i limituar i galaktikës S8 Plus që do të jetë i kufizuar në furnizim dhe ndoshta nuk do ta arrij të dali nga Spanja. Raportet mendojnë që vetëm rreth 7000 njësi do të vihen në dispozicion.

 

s8 plus me swarovski-foto1

 

SMARTgirl Samsung Galaxy S8 Plus është shumë i ngjashëm me variantin me ngjyrë rozë dhe përmban një përfundim të kuq metalik. Ai tani vjen më i shkëlqyeshëm, dhe S8 Plus me Swarovski normalisht është i projektuar sidomos për femrat.

Për më tepër, Galaxy S8 Plus SMARTgirl Limited Edition vjen me të njëjtat karakteristika si Galaxy S8 Plus. Ajo përmban një ekran WQHD + Infinity me 6.2 inç dhe është i pajisur me një Exynos 8895 chip në 2.35GHz të shoqëruar me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ​​të zgjeruar në bord.

Lexo edhe: Samsung Galaxy S8 Plus – skeda teknike

Pajisja është e pajisur me 12MP Dual Pixel sensor nga S7 por me softwer më të përmirësuar – i mundëson asaj të kapë ekspozime të shumëfishta për të rritur cilësinë e imazhit. Sipas Samsung, quhet Multiframe Processing dhe kjo tingëllon shumë si HDR+ i Google Pixel 2 XL. Ekziston gjithashtu një sensor 8MP në frontin me fokusin automatik.

ose.al –  shtëpia e teknologjisë

s8 plus me swarovski-foto

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.