s8 active tre
Lajmet e fundit

S8 ACTIVE: versioni i ri i Samsung Galaxy S8 se shpejti ne treg ? | ose.al

Lajmet e fundit mbi Samsung Galaxy S8 Active:

Suprizion kompania koreane me nje version te ri te Galaxy S8. Behet fjale per S8 Active, qe sjell disa perimresime esenciale te ideuara nga tekniket korean. Lajmi vjen per shkak te rrjedhjes se disa fotove nga te dhenat e Samsung. Keto foto mendohet se do te perdoren per prezantimin e dispozitivit te ri:

Ne pergjithesi karakteristikat teknike kryesore do te jene te njejta me ato te S8. Ndryshimi kryesor ka te beje me kapacitetin e baterise. Ne fakt S8 Active do te kete nje bateri prej 4000 mAh. Gjithashtu do te kete nje trup te ndertuar me material me te forte, dhe do te jete super rezistent nga uji dhe pluhurat.

Vihet re qe permasat e telefonit jane 5.99” x 2.95” x 0.39”. Keto permasa jane me te medha se ato te S8 (5.86” x 2.68” x 0.31”). Per rrjedhoje do te peshoje dhe pak me shume.

S8 Active do te kete nje ekran rezistent nga gevishtjet. Niveli i rezistences nga uji dhe pluhurat do te jete IP 68, ashtu si dhe tek S8. Por do te kete dhe nje çertifikim superior te nivelit ushtarak “Mil-Std-810G”. Ne pergjithesi do te kete dy ngjyra: Gri ushtarak dhe Ar titanium.

Ndjekin azhornime…

.copyright © ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.