Celulare Lajmet e fundit

[REKORD] OnePlus 5T, fluturojne shitjet e “Vrasesit te gjiganteve”

[REKORD] OnePlus 5T, “the flagship killer”

Kompania kineze ka publikuar te dhenat zyrtare mbi javen e pare te shitjes se super celularit One Plus 5t. Ajo qe vihet re eshte nje rekord si persa i perket numrave te dispozitiveve te shitur, por gjithashtu edhe shpejtesise ne arritjen e ketyre numrave, si asnje kompani tjeter ne vitin 2017.

Imagjinoni, ky rekord shitjeje eshte arritur ne vetem 6 ore, dhe eshte kaluar shumefish ne ditet ne vazhdim. Varianti me i blere eshte natyrisht ai me 8 GB RAM dhe 128 GB memorie ROM

Njoftimi zyrtar i One Plus ne Twitter:

LEXO EDHE: Zyrtare One Plus 5T u prezantua die ne New York

ose.al – shtepia e teknologjise

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

18 thoughts on “[REKORD] OnePlus 5T, fluturojne shitjet e “Vrasesit te gjiganteve”

  1. Hahahahah, Nuri je i madh. Çdo kompani nxjerr statistikat e veta. Nëse OnePlus dje shiti 10 celular e sot 20, kanë të drejtë të thojnë REKORD. Pastaj OnePlus është markë shumë e mirë. Se shpejti do t’a kemi në duar për një test komplet. Nesër do publikojmë Testin e Note8 që kemi realizuar në Tiranë 💪💪👍👍

  2. Te gjitha modelet qe permenda jane modelet me te mira te kompanive.Samsung,Huawei dhe apple jane 3 kompanite qe zene perqindjen me te madhe persa i perket shitjeve nderkohe qe oneplus dhe xiaomi jane duke u zgjeruar.Nese 3 te parat edhe pse zene perqinje me te lart po arrijne shitje rekord dhe 2te tjerat eshte normale qe te kene rekorde duke qene se jane ne zgjerim e siper,atehere duhet te kete shume kompani te njohura qe kane rekorde negative shitjesh

  3. Apple me iPhone X dhe sidomos iPhone 8 ka renie shitjesh ne krahasim me 7 dhe 7 Plus. Huawei ka rritje shitjesh sidomos per shkak te uljes se çmimeve te celulareve fasha e mesme dhe e ulet. Ndersa Mate 10 ka shitje te mira ne Europe por keq ne Azi dhe ShBA. Samsung kishte shitje te dobta zyrtare per S8 dhe S8+ ne fillim, ndersa tani shitjet jane rritur per shkak te “street price” pra renies se çmimit rreth 200-300 euro nen çmimin e fabrikes nga kanale te treta 😊

  4. Ps. Xiaomi eshte kompania qe ka shitur me shume ne 2017 e ndjekur nga Huawei. Ndersa HTC, megjithese ka nje nder celularet me te mire te vitit HTC U11 (dhe se shpejti U11 Plus) ka super renie shitjesh. Thuhet drejt default-it 🤗 megjithese eshte kategorizuar “too big to fail” pra shume kompani e madhe per tu falimentuar 👍🏻

  5. Apple ka renie shitjesh te iphone 8 dhe 8 plus per shkak te pritshmerive te iphone x,nderkohe qe me iphonex ka rritje te shitjeve.HTC besoj se ka per tu shitur nga google tek nje kompani tjeter me nje cmim me te uket(pak a shume sic ndodhi me motorolen qe shiti tek lenovo me cmim shume me te ulet nga sa e bleu).Kurse per xiaomin me duket cudi qe te jet me e shitura e 2017duke qene se i mungojne dyqanet fizike edhe pse ka perhapje shume te madhe ne azi.Ne llogaritjet e shitjeve Huawei dhe Honor llogariten si e njejta kompani apo si kompani te ndryshme?

 1. One plus 5t esht telefoni me i shpejt me animations spr te shpejta si dhe facerecognition asht shum ma e shpejt se iphone x dhe finger printi shum me i shpejt si note 8….
  Ner telefonat ma tshpejt mos me than ma i shpejti me at cmim si ka..

  1. Aktualisht edhe une mendoj se op5t eshte me i shpejti por mendoj se u nxitua me lancimin e op5t duke qene se procesori eshte sd835 nderkohe qe se shpejti do te dali sd845 qe besoj se do te jet me i shpejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.