gta 5-gta v-renditje-loja-shkarko
Lajmet e fundit

[REKORD] GTA V është e pandalshme

GTA V ka arritur dhe tejkaluar 93 milion kopje të shitura në përgjithësi me rreth 18 milionë njësi të shitura vetëm në vitin 2017.

Numra të pabesueshme raportuar në Twitter nga analisti i famshëm i Niko Partners Daniel Ahmad. Të dhënat dalin si rezultat i mbledhjes së fundit financiare të marrë në tremujorin e tretë fiskal (përfunduar më 30 mars).

Sektori online i GTA V, ka regjistruar gjithashtu një sërë të dhënash të reja mbi të ardhurat e gjeneruara nga DLC. Kapitulli i pestë i sagës Rockstar vazhdon të me numrat stratosferik, pavarësisht se është një lojë e lëshuar shumë vite më parë.

Drejtori i Përgjithshëm i Take-Two, Strauss Zelnick, theksoi gjithashtu se, në përgjithësi, kompania regjistroi një përmirësim të ndjeshëm gjatë vitit të kaluar, duke regjistruar të hyra prej 480.8 milionë dollarë.

gta v-foto

54% e të ardhurave rrjedhin nga tregu dixhital dhe, përveç GTA Online kemi edhe NBA 2K18, dhe gjithashtu suksesin e episodit të fundit të WWE. Këto tre lojra kanë lejuar botuesin që të lulëzojë.

Parashikimi absolutisht pozitive edhe për vitin e ardhshëm fiskal (nga 1 prill 2018 deri më 31 mars, 2019) duke marrë parasysh daljen në treg të Red Dead Redemption 2. Zelnick është me të vërtetë i sigurt se titulli nuk do të ketë shtyrje të mëtejshme, duke vlerësuar punën e Rockstar.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.