Celulare Lajmet e fundit

REKORD: Celulari që karikohet më shpejt në Botë është …

Ndryshon renditja per celularin qe karikohet me shpejt ne Bote. Sipas Forbes, qe ka kryer provat mbi celularet me te fundit ne qarkullim, kemi nje tjeter fitues. Ai eshte Honor 10 me Super Fast Charge qe ka thyer cdo rekord qe mbahej nga OnePlus 6.

Lexo edhe: Karakteristikat dhe çmimi i OnePlus 5T

Më poshtë rënditja e plotë me 8 vëndet e para. A jeni dakort?

Emri Bateria Karikimi (mAh/min) Celulari
Huawei Super Charge 3400mAh 46.57 Huawei Honor 10
 Dash Charging 3300mAh 41.25  OnePlus 6
 Samsung Adaptive Fast Charge  3500mAh 33.33  Galaxy S9+
 Turbo Charge 2730mAh  33.3  Moto Z2 Force
 Qualcom Quick Charge  3000mAh  30  LG G& ThinQ
 Pump Express 3680mAh  25.55  Ulephone T1
 USB Power Delivery  3520mAh  23.15  Pixel 2 XL
 Apple Fast Charge 2716mAh  21.7  iPhone X
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

18 thoughts on “REKORD: Celulari që karikohet më shpejt në Botë është …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.