RealMe 2 Pro-foto-zyrtare1
Celulare Lajmet e fundit

Realme 2 Pro – çfarë mendoni mbi këtë supercelular

Realme 2 Pro është smartphone i ri i kompanisë kineze të zyrtarizuar në Indi gjatë një evenimenti të përkushtuar të mbajtur disa orë më parë. Pajisja, në qendër të disa thashethemeve gjatë javëve të fundit, paraqet një përmirësim të konsiderueshëm në krahasim me variantin “standarde” të Realme 2, të shpallur vetëm në fund të gushtit 2018.

KLIKO KETU: Ja celulari i vitit 2018

Nën pikëpamja e specifikimeve teknike, Realme Pro 2 është karakterizuar nga një ekran 6.3 “me rezolucion FHD+, raporti trup-ekran prej 90.8% dhe nivel, notch-i si një pikë, SOC Qualcomm Snapdragon 660 dhe tre shkurtimet të kujtesës me 4, 6 dhe 8GB RAM dhe 64 / 128GB hapësirë ​​të brendshme të zgjërueshme nëpërmjet mikro SD slot.

Foto RealMe 2 Pro

RealMe 2 Pro-foto-zyrtare2

Në nivel, më e vogël se ajo në ekranin e integruar Realme 2, është futur në një kamera të vetme e përparme 16MP me f / 2.0 aperture dhe njohje të sistemit Face Unlock. Përkundrazi, ekziston një kamerë e pasme e dyfishtë me 16 + 2MP dhe një sensor për gjurmët e gishtave rrethore.

Bateria është 3500 mAh, një hap mbrapa në krahasim me 4230 mAh të integruar në Realme 2.

Karakteristikat e plota teknike RealMe 2 Pro:

6.3″ me rezolucion FHD + (2340 x 1080 piksele), raport 19.5: 9 FullView me 2.5D qelqi Corning Gorilla Glass

Octa Core Qualcomm Snapdragon 660 (Quad 2.2GHz Kryo 260 + Quad 1.8GHz Kryo 260 CPU)

GPU Adreno 512

4/6 / 8GB memorie RAM LPDRDR4X

64 / 128GB memorie të brendshme (UFS 2.1) që mund të zgjerohet përmes Micro SD deri në 256GB

Kamera e përparme 16MP me aperturë f / 2.0

Kamera e pasme e dyfishtë 16MP (Sony IMX398) f / 1.7 Fokus me piksel të dyfishtë, EIS + 2MP f / 2.4

Sistemi i njohjes së Face Face të zhbllokuar

Sensori i gjurmës së gjurmës së pasme

Lidhshmëria: Dual 4G volte, Wi-Fi 802.11 AC (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth LE 5, GPS + GLONASS

3500 mAh bateri

Sistemi Operativ Oreo 8.1 me customization ColorOS 5.2

Çmimi i RealMe 2 Pro

Realme 2 Pro do të jetë në dispozicion në Indi me çmimet e mëposhtme:

4 / 64GB – € 164.90 (Rs 13,990)

6 / 64GB – € 187.90 (Rs 15,990)

8 / 128GB – 211.51 euro (Rs 17.990)

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.