razer phone tortura
Celulare Lajmet e fundit

RAZER PHONE çmimi dhe data e nisjes se shitjeve + disa foto!

Razer Phone çmimi i te cilit sapo eshte zbuluar nga kompania prodhuese, konsiderohet si i pari dhe i vetmi celular i deiduar per lojra!

“The first true gaming smartphone with a 120Hz display”

Diten e sotme jane publikuar dhe vendet ku do te filloje te shitet ky super “gaming phone”. Ndersa tashme dihet qe shitjet do te fillojne ne daten 17 Nenotor 2017.

Ne SHBA celulari Razer Phone do te shitet ne website zyrtar te kompanise, dhe gjithashtu ne Amazon. Nderkohe ne Britanine e madhe dhe ne Europe do te jete “i brandizuar”, pra mendohet se do te shitet me produktet e nje kompanie telefonike si 3 apo Vodafone.

razer phone çmimi

Nderkohe lajmi kryesor ka te beje me çmimin. Cili do te jete buxheti i duhur per te patur nje celular te ketij niveli ?

Razer ka konfirmuar se Razer Phone çmimi baze do te jete 700$ nga fabrika.

Ne pergjithesi duket ne te njejtin nivel me disa konkurent te rezikshem si iPhone dhe Samsung. Por fakti qe Razer Phone eshte celulari i pare ne histori me nje frekuence ekrani prej 120Hz e nxjerr ate ne avantazh te qarte mbi konkurencen persa i perket lojrave!

Razer shperndau gjithashtu disa imazhe te celularit ne perdorim:

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.