qualcomm
Lajmet e fundit

ANDROID vs. IPHONE, Qualcomm “shuplake” per Apple | ose.al

Pas artikullit te djeshem mbi 10 risite teknologjike te iPhone X, vazhdojne goditjet mes Apple dhe Android mbi prevalencen ne industrine e smartphone.

Kesaj rradhe eshte Qualcomm qe pergjigjet. Kompania e famshme e prodhimit te procesoreve SnapDragon, ne nje postim ne faqen e saj te internetit renditi nje sere karakteristikash qe Apple ka kopjuar nga Android.

👁👁Lexo edhe 👁👁: iPhone 8: foto, çmimi dhe detajet

Fotografia e marre nga siti i Qualcomm, teknologjite e reja dhe kompanite qe i hodhen te parat:
qualcomm

Duket qarte qe perkrah renditjes se teknologjive kryesore, ndodhen celularet e pare qe i kane hedhur ne treg. Ato jane kryesisht dispozitive qe perdorin Android.

Ne menyre indirekte Qualcomm i ka dhene nje “shuplake” te mire Apple dhe fansave te saj. Sidomos ne lidhje me risite qe Apple thote se i ka sjelle me iPhone X.

“Lufta” e miliardereve vazhdon…..

copyright©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

4 thoughts on “ANDROID vs. IPHONE, Qualcomm “shuplake” per Apple | ose.al

    1. Sigurisht te gjith cel e rinj kane te vecantat e tyre .Normale we risi teknologjike ka.Permiresimi we ka e ben fantastik ne performance.Madje performanca e iPhone eshte pika e tyre me e forte per shkak te sistemit IOS qe eshte shum I shpejt ne krahasim me Android qe do GB te tera me RAM e procesora per ta ven ne levizje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.