procesori a11 bionic
Lajmet e fundit

Procesori A11 Bionic i Apple “shkaterron” rivalet Android >ose.al<

Procesori A11 Bionic eshte zemra e re e iPhone X, teknologjikisht i revolucionuar dhe mjaft i shpejte.

Por normalisht performanca dhe shpejtesia e nje procesori duhet te krahasohet me rivalet. Testi me i mire ne bote i krahasimit te performancave behet ne Geekbench.

Piket qe shenoi Procesori A11 i Apple ne testin e Geekbench ishin me te vertete impresionuese. Sidomos ne krahasim me rivalitetin e smartphoneve te tjere Android. 

Duket qe teknologjia Bionic e A11 thuajse dyfishon ne pike performancen e SnapDragon 835 dhe Exynos 8895 Octa.

Ai fiton bindshem si ne testin “multi-core” ashtu dhe ne testin “single-core“. Impresionues!

Procesori A11 Bionic ka piket me te larta aktualisht ne historine e smartphoneve.

Ja instant-foto e testeve ne Geekbench, ku Procesori A11 Bionic “shkaterron” rivalet Android:

procesori a11 bionic

procesori a11 bionicProcesori A11 eshte nje “six-core” me dy berthama te tipit “high-powered“, pra me fuqi te plote, dhe dy berthama te tipit “power-efficient“, pra me fuqi eficiente ne baze te energjise. Ne ndryshim predecesori A10, procesori A11 Bionic mund te vendose ne pune te gjashte berthamat njekohesisht.

copyright.©ose.al

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

3 thoughts on “Procesori A11 Bionic i Apple “shkaterron” rivalet Android >ose.al<

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.