Samsung W2018-foto1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Prezantohet Samsung W2019. Celular “retro” në 2018

Prezantohet Samsung W2019

Pas disa muajsh thashethemesh, Samsung W2019 më në fund u çertigikohet zyrtarisht në Kinë. Ajo paraqet veten me dizajnin “Iconic” dhe me një stil “retro”. Kemi edhe një aparat të karakterizuar nga një hapje fokale f/1.5, pothuajse me siguri e para në bota e pajisur me këtë funksion. Tani konfirmohet se do të quhet Samsung W2019, sipas një certifikate Wi-Fi të lëshuar nga Aleanca Wi-Fi, pajisja do të identifikohet nga numri i modelit SM-W2019 dhe do të jetë me Android 8.1 Oreo.

samsung W2019 flip phone

Celulari do të mundësohet nga chip-i Snapdragon 845 i Qualcomm që përdor modemin Snapdragon X20.

Pajisja mund të shoqërohet me 6 GB RAM me 64GB memorie të zgjerueshme dhe të brendshme. Ekranet janë Super AMOLED të dyja me 4.2″ me rezolucion Full HD.

Nuk ka informacion të mëtejshëm në lidhje me SM-W2019 të zbuluar nga kjo listë, por W2019 do të jetë ekskluzive për Kinën, si të gjithë paraardhësit e tij.  Vetë lansimi mbetet një mister për tani pasi Samsung nuk ka lënë asgjë që të kuptohet deri më tani.

Lexo edhe: Live Test i Samsung Galaxy Note 8 në Tiranë

Ky celular Samsung do jetë i disponueshëm vetëm në Kinë me një çmim që duhet të jetë rreth 1500 euro 😱😱😱 pikërisht si paraardhësi.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.