Lajmet e fundit

E FUNDIT: prezantohet Gionee A1 Lite me karakteristika super • ose.al

Prezantohet Gionee A1 :

Kompania kineze Gionee sapo ka prezantuar nje celular te ri per serine A te dispozitiveve te saj. Vjen me nje procesor MediaTek MR6753 dhe me ekran 5.3” HD. Memoria RAM prej 3 GB konsiderohet me se e mjaftueshme per nje celular te bandes se mesme.  Sistemi operativ eshte nje Android 7.0 Nougat me personalizimin rom Amigo 4.0 UI. Nje aspekt tejet pozitiv eshte bateria e madhe prej 4000 mAh, qe siguron punen normale per kohe te gjata.

gionee

Celulari do te mund te prenotohet online nga data 18 qershor. Pritet qe cmimi ne dollare te jete rreth 260$. Akoma nuk dihet se ne cilet tregje do te shitet dhe a do te jete disponibel ne europe. Por duke qene se dispozitivi eshte prodhim i kompanise kineze, me siguri do te mund ti instalohet nje sistem operativ europian ose boteror. Natyrisht ky celular do te jete interesant vetem per te ashtuquajturit “Perdoruesit e Vetedijshem”. Ata pra qe dine se si te punojne, zevendesojne po azhornojne dispozitivin e tyre nepermjet te drejtave te “root”.

Skeda Teknike e pjesshme:

 • Ekrani: 5.3 inch IPS  me rezolucion 1280*720 pixel dhe 2.5D ekran te lakuar.
 • Procesori: Octa-core 64 Bit MediaTek MT6753 1.3 GHz Soc
 • Kamera selfie: 20MP f/2.0
 • Kamera paresore: 13  MP f/2.0
 • RAM: 3 GB
 • Memoria: 32 GB
 • Sistemi operativ: Android 7.0 Nougat me personalizim Amigo 4.0
 • Bateria: 4000 mAh
 • Sensoret: Mates nxitimi, magnetometer, Orientim, Xhiroskop, Ambient, Afersi, Shenje gishtash
 • 3.5mm audio jack
 • Nderlidhja: 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

2 thoughts on “E FUNDIT: prezantohet Gionee A1 Lite me karakteristika super • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.