PlayStation Classic - foto10
Lajmet e fundit

Playstation Classic – Rikthehet legjenda 😍😍

PlayStation Classic është realitet: Sony ka njoftuar zyrtarisht mini konsolin e saj të frymëzuar nga Playstation i parë që do të përfshijë një sërë lojrash historike të paracaktuara dhe do të jetë në dispozicion nga 3 dhjetori.

Konsol në miniaturë Sony do të ketë një dizajn të njëjtë me platformën origjinal me të njëjtin logo, të njëjtën paraqitjen e butonave dhe madje të njëjtën pako: PlayStation Classic atëherë do të jetë e barabartë me modelin e parë të paharrueshme PlayStation, tregtohet në vitin 1994, por do të 45% më e vogël.

Karakteristikat e PlayStation Classic

Sidoqoftë, një port HDMI me një kabllo përkatëse për të lidhur tastierë me televizorin është i pashmangshëm dhe paketimi do të përfshijë gjithashtu dy kontrollues me tela, identike me ato origjinale. Playstation Classic gjithashtu do të pajiset me një kartë kujtese virtuale të dobishme për të ruajtur përparimin e lojës.

Galleria me foto

Lojrat e preinstaluara

Kompjuteri i Sony do të përmbajë më shumë se 20  lojëra të para-instaluara, disa prej të cilave kanë bërë historinë e video games dhe pastaj nuk mund të humbasë thirrjen Final Fantasy VII, Tekken 3, R4: Ridge Racer 4 dhe Jumping Flash! Për momentin, megjithatë, lista e plotë e titujve ende nuk është zbuluar, kështu që ne duhet të jemi të kënaqur me listën e pjesshme.

Playstation Classic do të jetë në dispozicion nga 3 dhjetori me një çmim prej 99.99 eurosh.

Video PlayStation Classic

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.