playstation 3-sony
Lajmet e fundit

PlayStation 3, fundi i një epoke

Në maj të këtij viti Sony njoftoi bllokimin e prodhimit të PlayStation 3 në Japoni. Në orët e fundit drejtuesit e kompanisë japoneze kanë konfirmuar zyrtarisht fundin e ciklit të jetës së makinës së lojrave. Kjo ishte historia e PlayStation 3, console që bëri debutimin e tij në Japoni dhe Amerikën e Veriut në vitin 2006. Në Evropë doli në vitin 2007 dhe ka shitur mbi 86 milionë njësi gjatë njëmbëdhjetë viteve.

Titujt e para kanë qenë në gjendje për të kapur vëmendjen e lojtarëve në sajë të prodhimeve fantastike, si Uncharted dhe The Last of Us.

Keni luajtuar ndonjëherë me PS3? Kush është loja juaj e preferuar?

play station 3-sony-lojra-me-te-bukura

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.