Lajmet e fundit

Google PIXEL XL 2 revolucion me funksionin GOOGLE LENS ?? >ose.al<

Data e prezantimit te te shumepriturit Google Pixel XL 2 eshte 4 tetori dhe ne mezi po presim! 😍😍😍

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1505762704″ endtime=”2017-10-04 16:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Por ne kete arikull sjellim nje lajm qe, nese eshte i vertete, do te ndryshoje epoken e smartphoneve! 😵

..dhe ne mendojme se eshte super i vertete!!😃

Eshte thuajse e sigurte qe Google Pixel XL 2 do te jete i pari smartphone me funksionin “Google Lens”.

Por çfare eshte Google Lens dhe do bente Pixel XL 2 revolucion ?

pixel xl 2 revolucion

Pergjigja eshte e thjeshte. Google Lens eshte e ardhmja e fotokameres se nje celulari smartphone. Behet fjale per nje sistem te komplikuar te inteligjences artificiale te Google. Me ane te nje sensori “viziv” me te cilin do te pajiset fotokamera e Pixel XL 2, do te behet e mundur njohja e objektit qe po fokalizohet.

Ja nje liste e kategorive qe do te njohe dhe shpjegoje Google Lens:

 • Vepra Arti
 • Barkodet (barcodes)
 • Libra dhe bibliografi
 • Ndertesa
 • Pikat e referimit
 • Media
 • Filma
 • Albume fotografike
 • Piktura
 • Vende specifike
 • Vende dhe pika interesi
 • Statuja
 • Lojra “video games”

Ndersa vete Google Lens mund edhe te kryeje disa veprime mjaft interesante dhe te domosdoshme si:

 • Shtimin e nje kontakti ne rubriken e telefonit duke e marre nga nje karte biznesi
 • Perkthim gjuhesh live
 • Informacion mbi produktet e ndryshme, si ato ne shitje per shembull
 • Hapjen e adresave te internetit ne browser
 • Identifikim te llojit te kafsheve dhe bimeve
 • Rregjistrimin dhe ruajtjen e datave nga postera te ndryshem publicitar

Natyrisht te gjitha keto funksione jane ato qe njihen aktualisht ne vije konfidenciale nga kompania e Kupertinos. Por mendojme se Google Lens do te paraqese dhe shume funksione te tjera te mrekullueshme.

Behet fjale me te vertete per nje revolucion ne boten e smartphone.

Le te presim daten 4 tetor per te mesuar me shume nga Goolge Pixel XL 2😍😍 ! ..ndiq ose.al per perditesime.

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1505762704″ endtime=”2017-10-04 16:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.