perditesimi android 10 q
Celulare Lajmet e fundit

Perditesimi ANDROID 10 Q – zbulojme listen me celularet e pare

Pritja duket se eshte drejt fundit sepse perditesimi Android 10 Q eshte ne dispozicion ne versionin “beta” per 21 pajisje. A jeni midis atyre me fat qe mund ta provoni versionin e ri te Android? A do te arrije versioni perfundimtar per smartfonin tuaj? Me poshte sjellim gjithçka qe duhet te dini deri me tani.

 

Ne cilat pajisje eshte e mundur te instalohet perditesimi Android 10 Q sot?

Per momentin ka vetem nje beta te Android 10 Q te leshuar nga Google, versioni perfundimtar do te vije ne kete vjeshte. Nder pajisjet e pajtueshme gjejme familjen smartphone Pixel dhe disa smartphones te hershem nga markat e tjera siç njoftohet ne I / O te Google. Pajisjet e mbeshtetura tani jane:

 • Asus Zenfone 5z
 • Essential PH-1
 • HMD Global Nokia 8.1
 • Huawei Mate 20 Pro!!!Huawei dhe Google – Fillon lufta. Google hoqi Huawei-n nga lista, por sapo e futi serisht ne liste. 
 • LG G8
 • OnePlus 6T
 • OnePlus 7 – Lajmi i fundit*
 • OnePlus 7 Pro – Lajmi i fundit*
 • Oppo Reno
 • Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL
 • Realme 3 Pro
 • Sony Xperia XZ3
 • Tecno Spark 3 Pro
 • Vivo X27, NEX S, NEX A
 • Xiaomi Mi Mix 3 5G, Mi 9
OnePlus
We have released right after Google I/O, and now we are super excited to offer OnePlus 7 Series users an early glimpse at the future of Android.

As the name suggests, this build of Android Q is best suited for developers and early adopters. As it is still in an early stage of development, we do not recommend flashing this ROM if you have little or no experience in software development or flashing custom ROMs. Proceed at your own risk!

Sic edhe OnePlus keshillon, versioni Beta eshte me shume per developers dhe nuk eshte e sugjeruar qe perdoruesit e thjeshte ta installojne sepse mund te kene shume probleme. Shume prodhues do te leshojne ende guiden e tyre ose informacione shtese ne lidhje me pajisjet individuale ne javet e ardhshme dhe mbi keto aspekte do te mundehemi t’ju mbajme te perditesuar!

 

Perditesimi Android 10 Q per pajisjet Google:

Google ishte padyshim i pari qe njoftoi se cili prej smartfoneve te tyre do te perditesohet ne versionin e dhjete te Android. Te gjitha smartphones Pixel jane te interesuara, perfshire gjeneraten e pare!

 • Google Pixel 3XL
 • Pixel i Google 3
 • Google Pixel 2XL
 • Google Pixel 2
 • Google Pixel XL
 • Pixel i Google
 • Samsung

Koleget e SamMobile jane perpjekur te perpilojne nje liste te pajisjeve qe ka shume te ngjare te marrin Android Q. Ndersa marka koreane premton te pakten dy perditesime te medha te Android per pajisjet e saj, pothuajse me siguri te gjithe smartfonet te nisur me Oreo duhet te perditesohen:

 • Galaxy Fold – Kur te dali ne treg….
 • Seria Note 10
 • Galaxy S10e / Galaxy S10 / Galaxy S10 +
 • Galaxy S9 / Galaxy S9 +
 • Galaxy Note 9
 • Galaxy A9 (2018)
 • Galaxy A7 (2018)
 • Galaxy A6 (2018) / Galaxy A6 + (2018)
 • Galaxy A80
 • Galaxy A70
 • Galaxy A50
 • Galaxy A40
 • Galaxy A30
 • Galaxy A20
 • Galaxy A20e
 • Galaxy A10
 • Galaxy J6 / Galaxy J6 +
 • Galaxy J8 / Galaxy J8 +
 • Galaxy M10
 • Galaxy M20
 • Galaxy M30
 • Galaxy Tab S4
 • Galaxy Tab S5e
 • Galaxy Tab A 10.1 (2019)
 • Galaxy Tab A 10.5 (2018)

Pajisje te tjera qe do te marrin Android 10 Q

Per fat te keq eshte bere normale te besh pyetjen : “A do te marr perditesimin?” Naivitet, disa njerez mendojne se e marrin ate automatikisht sepse kane blere nje smartphone te koheve te fundit, per fat te keq nuk eshte kaq e thjeshte. Eshte ne doren e prodhuesit te smartfoneve per te zgjedhur kur te leshoje perditesimin e ri.

Pronaret e familjes se fundit te celulareve premium duhet ta marrin teorikisht perditesimin ne Android Q, si dhe disa pajisje te fashes se mesme. Edhe smartfonet me Android One duhet te marre perditesimin, por do t’ju duhet pak me shume kohe se sa pritej.

 

Prodhuesit duhet se shpejti te konfirmojne se cilat pajisje do te perditesohen, sigurisht qe ne do t’ju mbajme te informuar mbi kete aspekt nese na ndiqni.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.