Celularet Sony - perditesimet android
Celulare Lajmet e fundit

Perditesimet Android – Ja markat me te mira [Qershor 2018]

Perditesimet Android janë gjithmonë një temë e mprehtë; disa prodhues i premtojnë, të tjerët i sjellin ato. Është me të vërtetë e vështirë të orientoheni brenda sasisë së madhe të OEM dhe smartfonëve që prodhojnë. Celularët TOP janë ndjekur në përgjithësi për më shumë kohë dhe më shumë në vazhdimësi, ndërsa pajisjet e mesme janë përdorur për të jetuar dhe për të vdekur me të njëjtin version të sistemit operativ, me përjashtim të disa rasteve sporadike.

VIDEO: Samsung Galaxy Note 9

Kohët e fundit Google ka vendosur theksin më shumë në këtë çështje dhe – duke pritur për politikat e Big G. Kolegët e Android Authority  publikuan një renditje të shpejtë OEM për perditesimet android, natyrisht duke u mbështetur në lirimin e tyre ne SHBA. 12 pozicionet janë të zëna në këtë renditje:

1. Sony

2. HMD Nokia

3. OnePlus

4. HTC

5. Asus

6. Xiaomi

7. Huawei / Honor

8. Lenovo / Motorola

9. Essential

10. Samsung

11. LG

12. Razer

Sony merr vendin e parë  në sajë të një mbështetje të shpejtë dhe gjithëpërfshirëse e cila përfshin shumë nga smartphonet e saj të lëshuar në vitin 2017 dhe e komunikimit të shpejtë dhe në kohë në lidhje me planet e tyre të përditësimit.

Edhe HMD Nokia merr një vendosje të mirë, duke pasur parasysh shpejtësinë me të cilën ka përditësuar celularet e saj dhe premtimin e sjelljes të Android P mbi të gjithë celularet e lëshuar deri më sot.

Në vendin e tretë gjejmë OnePlus, mbështetje të fuqishme për 4 smartfonët e fundit, pavarësisht disa gabimeve të bëra në të kaluarën.

Në fund të listës është i zënë nga Essential – edhe pse në këtë rast është zgjedhur të mos e konsiderojnë lirimin e hapur beta Oreo – dhe nga Samsung dhe LG, të cilat vazhdojnë por arrijnë më vonë se konkurrentët. Vendin e fundit për Razer, i cili është ende pjesërisht i justifikuar duke qenë në smartphone e tij të parë. Dhe a keni zgjedhur ndonjëherë zgjedhjen e smartphone tuaj në shpejtësinë e përditësimit? Na tregoni mendimin tuaj në komentet.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.