oppo realme kater
Celulare Lajmet e fundit

OPPO Seria K – çmim i ulët dhe skaner nën ekran

Oppo PCM30 (Oppo Seria K) u shfaq në GeekBench me Android 8.1 Oreo, Qualcomm Snapdragon 660 SoC dhe 6 GB RAM. Siç e dimë Geekbench nuk zbulojnë shumë më tepër – në fund të fundit, qëllimi i tyre është të vlerësojnë fuqinë e CPU dhe GPU. Për fat të mirë, një pajisje me të njëjtin emër kod u shfaq pak ditë më parë në bazën e të dhënave të TENAA, organi kinez që vërteton pajisjet radio të përshtatshme për përdorim (ekuivalenti i FCC-së amerikane). Pamja që shfaqet është shumë më e plotë:

Skeda teknike e Oppo Seria K

Ekran 6.4 inç 1080p OLED me raport 19.5: 9, 2.340 x 1.080 piksele

6 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme

Kamera e pasme e dyfishtë 16 dhe 2 MP

25 kamera MP përpara

3.500 mAh bateri

Skaneri i gjurmëve të gishtave, ndoshta nën ekranin dhe ndoshta optik

Të paktën një opsion gradient ngjyrash

 

Së bashku me këtë pajisje, TENAA ka certifikuar dy modele të tjera, të cilat ndryshojnë vetëm për disa detaje. Kodet janë PBCM10 dhe PBCT10; ata kanë 4 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ruajtëse.

Është e mundur që të jeni dëshmitarë të hapave të parë të familjes së re Oppo Seria K, smartphone Android me skaner të gjurmëve të gishtave të pozicionuara poshtë ekranit, të cilat do të tregtohen me çmime më të volitshme (rreth 400/500$)

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.