oppo realme kater
Celulare Lajmet e fundit

OPPO Realme 1, celulari i ri i kompanise me nje super design

Pas dite pasi kompania kineze OPPO deklaroi se do te hidhte ne treg nje celular te ri, OPPO Realme 1, me nje design  shume te vecante. Sot rrodhen ne rrjet informacionet dhe imazhet e para.
 
Ne pamje te pare celulari i ri do te jete shume i ngjashem me OPPO F7 ne versionin Diamond Black. Ai do te kete nje ekran 6” pa gadishull dhe me rezolucion 1080 x 2160 ne raport 18:9.
Nuk do te kete nje sensor gishterinjsh, ndersa fotokamera kryesore do te jete “single-camera”
prej 13 MP. Fotokamera selfie vetem 8 MP.
 
Bateria do te kete kapacitet te pelqyeshem prej 3400 mAh, ndersa procesori do te jete MediaTek Helio P60 me frekuence 2.0GHz. Ram prej 6 GB dhe ROM 128 GB. Sistemi operativ natyrisht ColorOS 5 i bazuar ne Android Oreo 8.1.
Surpriza me e madhe qendron tek çmimi, qe nuk do te jete me i larte se € 150,00.
oppo realme tre
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.