oppo r15
Celulare Lajmet e fundit

OPPO R15 dhe R15 Plus me design te ngjashem iPhone X

Kompania kineze Oppo, nje nder kompanite me te sukseshme ne vendet aziatike, do te hedhe ne treg se shpejti celularin e ri Oppo R15 dhe vellain e tij te madh Oppo R15 Plus. Sipas social network kinez Weibo, keto dy celulare do te kene nje design mjaft te perafert me ate te iPhone X.

Per me teper vete Oppo publikoi manifestin e eventit te prezantimit te Oppo R15 dhe R15 Plus ne te cilin shihet qarte designi pa korniza dhe “gadishulli” ne pjesen e siper ku do te vendoset kamera dhe aurikolari i zerit.

oppo r15

Oppo do te jete kompania e rradhes qe i bashkohet “kopjuesve” te iPhone X, pas Asus i cili prezantoi Zenfone 5 ne eventin MWC 2018 te Barcelones.

Nuk dihen akoma karakteristikat teknike te Oppo R15 dhe R15 Plus dhe per kete aspekt do t’ju mbajme ne update. E vetmja gje e sigurte aktualisht eshte qe celularet do te pajisen me nje nder proçesoret me te shumepritur nga Qualcomm, SnapDragon 700 me platforme inteligjence artificiale AI.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.