oppo find x-foto leaked
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Oppo Find X është celulari i vitit 2018 😍😍

Ka patur zëra për një smartphone 10 GB RAM prej shumë kohësh. Vivo-ja ende nuk ka shpallur Xplay7 që thuhej se do të vinte me 10GB RAM dhe ASUS ROG Phone gjithashtu duhej të vinte me 10GB RAM. Duket se OPPO do të jetë i pari që do të nisë një telefon prej 10 GB RAM duke gjykuar nga një listë e përditësuar e TENAA e Oppo Find X.

Oppo Find X vjen fillimisht me 8GB RAM dhe 128GB ose 256GB hapësirë të magazinimit, por përdoruesi kinez @UniverseIce ka ndarë një foto të një liste të përditësuar që tregon Find X do të marrë një model të ri me 256GB ROM dhe me 10 GB RAM.

Modeli bazë ka çmim në ¥ 4999 (~ 727 $), ndërsa versioni 256GB ka një çmim prej ¥ 5999 (~ $ 873). Ne besojmë se versioni prej 10 GB RAM do të kushtojë rreth 7999 ¥ (kurse $ 1163) kur do shpallet.

[artikull i shkruar me 22 Qershor mbi Oppo Find X]

Pothuajse konfirmoi të gjitha specifikimet teknike dhe estetike të këtij produkti të ri të kompanisë kineze. Oppo Find X në fakt karakterizohet nga një ekran 6.4″ OLED me rezolucion FHD+ (2340 x 1080 piksela) dhe anët e lakuara që ofron një raport mbresëlënës prej 93.8% ekran/trup! Një rezultat i ngjashëm ishte i mundur falë një zgjidhjeje të shkëlqyeshme dhe të njëanshme që lejon që sistemi i kamerës (si para dhe prapa) të jetë praktikisht i fshehur me pajisjen e fikur ose me një aparat fotografik të mbyllur brenda kornizës.

oppo find x fotokamera spektakolare

Oppo Find X – Fotokamera e fshehur

Sapo të nisë aplikacioni, në fakt, i gjithë seksioni i sipërm i pajisjes zgjatet për vetëm 0.5 sekonda, duke zbuluar një aparat fotografik para me 25MP sistemin 3D të njohjes së fytyrës – i mungon një sensor i gjurmëve të gishtave si tradicionale dhe nën në ekran – dhe një kamera të dyfishtë të pasme 16 + 20MP.

Specifikimet teknike të mbetura përfshijnë ✅ Qualcomm Snapdragon 845 SoC, ✅ 8GB RAM dhe ✅ 256GB memorie të brendshme. ✅ Bateria është një kapacitet prej 3730 mAh me mbështetje VOOC të shpejtë, ngjashëm me ngarkesën OnePlus Dash. ✅ Komponenti i softuerit karakterizohet nga prania e sistemit operativ Android Oreo 8.1 me personalizimin e OS Color.

oppo find x fotokamera spektakolare1

Oppo Find X do të jetë në dispozicion nga gushti në 999 euro edhe në Europë në versionin 8 / 256GB.

Versioni i posaçëm Lamborghini me 1699 euro do të jetë gjithashtu në dispozicion me 512GB memorie të brendshme dhe SuperVOOC shtesë që lejon 100% autonomi në vetëm 35 minuta.

Më poshtë video e kolegëve nga “The Verge” mbi Oppo Find X

[artikull i shkruar 18/06/2018]

Oppo Find X është një nga temat më të nxehta të diskutimit dhe spekulimeve në arenën e smartphone-ve. Posterët konfirmojnë raportin 93.8% të ekranit me trupin dhe bëjnë prezantimin e një smartphone pa notch dhe me një dizajn të paparë përpara. Një tjetër poster ka rrjedhur që konfirmon spekulimet e mëparshme. Një imazh shoqërues lë të kuptohet në një modul të kamerës së përparme rrëshqitëse, por duket pak i skicuar.

Posteri është i ngjashëm me atë të mëparshmin që ishte raportuar javën e kaluar. Ai mburret me raportin 93.8% të ekranit në trup, duke vlerësuar Find X si “Telefonin e së Ardhmes“. Telefoni duket mahnitës me pak fjalë dhe nuk trup dhe pjesa e poshtme është mjaft e hollë nga standardet e tanishme. Një pamje anësore e telefonit tregon ndërtimin e tij të ngushtë që mund të përjashtojë praninë e një skaneri anësor të montuar me anë të gishtave.

oppo find x-foto leaked1

Një raport i mëparshëm që mbulonte një reklamë të rrjedhshëm të Oppo Find X tregoi një pajisje që kishte një ekran të plotë, ekran më pak të ngushtë me një konfigurim të dyfishtë të kamerës ulur në pjesën e prapme të lakuar. Gjithashtu, mungonte skaneri i gjurmëve të gishtave.

Pra, Oppo po shkon me një skaner gjurmë gishtash nën ekran ose mund të mbështetet tërësisht në njohjen e fytyrës.

Detajet e para të Oppo find X

Megjithëse kjo është një mundësi, nuk ka një aparati të frontit ose sensorë të nevojshëm për të zbatuar njohjen e fytyrës. Shenja e skemës jep një shpjegim për këtë; një aparat fotografik me pamje nga përpara. Tani nuk ka asnjë mënyrë për të konfirmuar nëse rendesia e skemës ka ndonjë besueshmëri. Një mundësi tjetër është një aparat fotografik para që është pjesë e ekranit. Por edhe kjo është thjesht spekulime.

oppo find x-foto leaked

Raportet e deritanishme thonë se Oppo Find X do të shfaqë një ekran prej ✅  6.4 inç me 2340 x 1080p, ✅ Qualcomm Snapdragon 845 së bashku me ✅ 8GB RAM dhe 128GB me një variant më të lartë të memories me ✅ 8GB RAM dhe 256GB hapësirë ​​ruajtëse. Ngarkimi i telefonit duhet të jetë ✅ një bateri 3730mAh. Do të gjeni X të jetojnë deri në hype ajo ka krijuar ose do të jetë sa më shumë një zhgënjim si Lenovo Z5? Do ta dimë me siguri më 19 të këtij muaji.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.