oppo find x
Celulare Lajmet e fundit

Oppo Find X, fotografia e pare + informacione mbi skeden tenkike

Oppo Find X, smartphoni qe është gati të debutojë në muajt e ardhshëm, do të  të karakterizohet nga specifika teknike të shkëlqyera.
Sipas informatave të dalë direkt në social network Weibo, në fakt, Oppo Find X do të jetë e pajisur me një ekran me dizajn Full Screen prej 6.42 “me rezolucion 2K, Qualcomm Snapdragon 845 SoC dhe plot 8GB RAM kombinuar me memorie ROM prej 256GB.
 
oppo find x dy
Specifikimet dhe informacionet flasin edhe një sistem për njohjen e fytyrës që, me anë të një teknologjie të veçantë, do te kryej një skanim 3D në një mënyrë të ngjashme me atëte iPhone X dhe  Xiaomi mi 8 Explorer Edition.
 
Supozohet gjithashtu nje fotokamera kryesore me zoom 5x  një bateri 4000 mAh me karikim super te shpejtë “Super VOOC”, sensor për shenjat e gishtave të pozicionuar nën dislay dhe mundesine e lidhjes 5G.
oppo find x nje
Oppo Find X u shfaq ne një imazh te parë që tregon pjesën e prapme te tij dhe që konfirmon konfigurimin me kamera të dyfishtë Dual Camera dhe mungesën e një sensor biometrik ne pjesen e pasme.
 
Asnjë informacion në lidhje me çmimet dhe disponueshmërinë e produkteve nuk është zbuluar deri më tani. Por ju ftojme te na ndiqni per perditesime te metejshme.
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.